Sport

Polska zagra z Irlandią – w Poznaniu!

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W Poznaniu reprezentacja biało-czerwonych na nowym stadionie grała do tej pory dwukrotnie: z Wybrzeżem Kości Słoniowej i Węgrami. Ale to właśnie na mecz z Irlandczykami fani futbolu czekali najbardziej, bo kibice z Zielonej Wysypy podczas ubiegłorocznego EURO swoim entuzjazmem i spontanicznością rozkochali w sobie mieszkańców Poznania. Towarzyskie spotkanie obu drużyn na stadionie przy ul. Bułgarskiej odbędzie się we wtorek 19 listopada o 20.45.

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW trakcie turnieju do stolicy Wielkopolski przyjechało blisko 70 tys. kibiców z Irlandii. – Stary Rynek pełen fanów w zielonych strojach wspólnie i w przyjaźni dopingujących swoją drużynę stanowi jedno z bardziej magicznych wspomnień mojego dotychczasowego pobytu w Polsce – wyjaśnia Andrea Kenny, Irlandka, która obecnie mieszka w Poznaniu. – Wielu moich znajomych często wraca myślami do tych wydarzeń, i choć wiem, że tej atmosfery nie da się w stu procentach odtworzyć to czekam na meczu Polski z Irlandią z ogromną niecierpliwością – dodaje.

Poznań korzystając z potencjału promocyjnego, jaki dały miastu zeszłoroczne mistrzostwa Europy wybrał Irlandię jako jeden z docelowych rynków swoich działań promocyjnych.

W lutym podczas spotkania reprezentacji Polski i Irlandii w Dublinie przy jednym z głównych wejść na stadion Aviva stanęła gigantyczna piłka z pamiątkowymi zdjęciami z Poznania. Każdy kibic wchodząc na obiekt albo w meczowej przerwie mógł napisać na niej kilka słów. Miasto Poznań wspólnie z Irlandczykami świętowało też jeden z najważniejszych dla nich dni w roku – Dzień św. Patryka. Latem natomiast przeprowadzona została kampania promocyjna w irlandzkich rozgłośniach radiowych, która – wykorzystując motyw zieleni – nawiązywała do elementów łączących Poznań i Irlandię.

Flagi Irlandii i Włoch podczas ceremonii przed meczem w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmListopadowy mecz reprezentacji Polski i Irlandii jest kolejnym spotkaniem towarzyskim obu drużyn w tym roku. W lutym w Dublinie biało – czerwoni przegrali z podopiecznymi Giovanni Trapattoniego 0:2. Mecz w Poznaniu będzie zatem okazją do rewanżu za ostatnią porażkę.

– Choć dla Irlandczyków to spotkanie wyjazdowe, a mecz ma charakter pojedynku towarzyskiego to mimo wszystko mam nadzieję, że reprezentacja Irlandii będzie mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców. Jestem przekonany, że ci, którzy zdecydują się przyjechać na mecz będą się u nas dobrze bawić – mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Miasto Poznań będzie zachęcać Irlandczyków do przyjazdu do Poznania, wykorzystując m.in. kanały mediów społecznościowych. Dodatkowo fani futbolu, którzy na żywo będą oglądać pojedynek rugby Irlandii z Australią na dwóch telebimach na stadionie Aviva w Dublinie będą mogli obejrzeć krótki film z Poznania. – Jesteśmy aktywni na rynku irlandzkim i chcemy, żeby nasze miasto budziło w Irlandczykach pozytywne skojarzenia – mówi Łukasz Goździor, Dyrektor Biura Promocji Miasta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz