K U L T U R A

PoKoziołki po koziołkach – Poznań jakiego nie znacie!

Przewodnicy PoPoznaniu zapraszaja  Foto: facebook

Przewodnicy PoPoznaniu zapraszają na kolejny – wakacyjny cykl przechadzek po mieście. Każde miejsce i każdy budynek kryje w sobie niezwykłą historię i gdyby przewodnik chciałby opowiedzieć choćby te najciekawsze, żadna wycieczka nie opuściłaby nawet Starego Rynku. Dlatego tym razem wycieczka pominie wszystkie “punkty obowiązkowe” a przewodnicy dadzą szansę tym historiom i anegdotom, na które na zwykłej wycieczce nie ma czasu.

Przewodnicy PoPoznaniu zapraszaja Foto: facebook Od początku czerwca do końca września odbywać się będą weekendowe wycieczki po poznańskim Starym Mieście. Przewodnik będzie czekał w każdą sobotę i niedzielę przed ratuszem. Po “występie” psotnych koziołków na ratuszowej wieży, a więc około 12:05 rozpoczynać się będą PoKoziołki, czyli 1,5-godzinne spacery.

Podczas przechadzek przewodnicy pokażą to wszystko, co wokół poznańskiego Starego Rynku najważniejsze. Zapewne także opowiedzą niesamowite historie związane z mijanymi zabytkami. Wycieczki prowadzone są także w języku angielskim.

Wstępne zapisy nie są wymagane, a do grupy można dołączyć w dowolnym momencie. Wycieczki odbywają się niezależnie od pogody i liczby uczestników. Akcja nie jest dotowana, ani sponsorowana – jeśli spacer spodoba się uczestnikom mogą podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Stary Rynek z lotu ptaka Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz