K U L T U R A

No Longer Music – niedzielny koncert nad Maltą

No longer music  Foto:

Po raz pierwszy w Polsce wystąpili w 1987 roku pod kościołem w Jarocinie. Stało się tak, ponieważ władze komunistyczne nie zgodziły się na występ amerykańskiej kapeli ani na dużej ani na małej scenie. Jednak lider zespołu – David Pierce, który dowiedział się o festiwalu z dokumentu nadawanego przez telewizję BBC – stwierdził, że mimo wszystko musi tam zagrać!

Udało mu się przekonać do pomocy miejscowego proboszcza i koncert odbył się przed jarocińskim kościołem. Po polu namiotowym szybko rozeszły się głosy, że zakazany zespół jednak zagra przyciągając całe tłumy widzów. Był to pierwszy tego typu koncert za żelazną kurtyną. NLM do dziś dnia, jest przez wielu kojarzona jako “zakazana kapela”.

No longer music

No Longer Music to amerykańska kapela grająca muzykę, którą można określić jako postgrunge / electropunk. Założona we wczesnych latach ’80 w Amsterdamie. Zespół w niezwykle kreatywny sposób łączy podczas występu muzykę i teatr. Wyróżniając się tym samym na tle wielu innych zespołów powstałych w tym samym okresie. Ich spontaniczne show porywa tłumy na całym świecie. To właśnie dlatego po tylu latach koncerty No Longer Music wciąż cieszą się dużym powodzeniem.

http://www.youtube.com/watch?v=ttNapPT7mnk

W najbliższą niedzielę wystąpią nad Maltą, początek koncertu o 21:00.Wstęp wolny.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz