Meskalina

Adres: Stary Rynek 6
Poznań

Meskalina - zapowiedzi wydarzeń

Nowe kulturalne miejsce na mapie Poznania, młodsza siostra Meskala 🙂

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 20.01.2011 - start godzina 19:00

Wieczór literacki – Eliza Chojnacka „Nieporządna”Chcielibyśmy zaprosić wszystkich na wieczór autorski powieści Elizy Chojnackiej „Nieporządna”.

Inspiracje czerpie z literatury Henry Millera, Anais Nin, Sandora Marai, Fiodora Dostojewskiego, D.H. Lawrence, Fryderyka Nietzsche oraz Salvadora Dali. Autorka w książce starała się oddać to, co w jej sercu rodziło się od lat. Poprzez prawdę, przeplata w książce istotne dla czytelnika wątki. Kolejne kartki bezimiennego dziennika, stanowią niekończąca się opowieść. Opowieść o życiu. Życiu trudnym, życiu miłosnym, życiu erotycznym. O życiu prawdziwym. Smak jej literatury pozostaje długo na ustach i w duszy czytelnika.

Organizatorem spotkania są twórczynie nowego portalu internetowego:
Tworzymy portal dla kobiet o nazwie erotyzmoczamikobiet.pl. Wychodzimy z założenia, że kobiety odbierają świat wszystkimi zmysłami, widzą więcej i głębiej. Dostrzeżenie zmysłowości świata nie jest dla nich trudnością. Wręcz przeciwnie. W tej dziedzinie mają wiele do powiedzenia. Naszym celem jest wykreowanie miejsca, gdzie kobiety będą mogły bez skrępowania wyrażać swoje poglądy oraz komentować to, co je żywo porusza. Portal ma charakter społecznościowy, a jego zawartość tworzona jest zarówno przez profesjonalny zespół redakcyjny i zaproszonych do współpracy artystów, ale także przez amatorki zamieszczające zdjęcia, filmy czy wszelkie formy twórczości pisanej, dzielące się opiniami i komentarzami na ich temat.

Portal jest projektem autorskim Outline Media, które obok organizatora inicjatywy, jest profesjonalnym studiem fotograficznym i filmowym. Pomysł zrodził się z rozpisanego przez agencję Konkursu na najlepsze zdjęcie i film we wspomnianej tematyce. W Jury zasiadły m.in. Monika Lisiecka, Monika Mrozowska i Maria Peszek. Ta ostatnia 20 listopada uświetniła swoim niezwykłym performance, połączony z wernisażem prac konkursowych event z okazji otwarcia portalu, potwierdzając unikalny charakter całego przedsięwzięcia.