POZnań Sport

Jak dojadę na mecz Lech Poznań – Widzew Łódź

panorama autobus  Foto: MPK / Dostatni

Po trzech miesiącach przerwy wraca Ekstraklasa. W niedzielę (27.02) Kolejorz zagra na Bułgarskiej z Widzew Łódź. Mecz rozpocznie się o godzinie  17:00. Tradycyjnie już oznacza to zmiany w komunikacji miejskiej.

panorama autobus Foto: MPK / Dostatni

Bimby

Od 14:00 do 17:00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 kursująca co 10 minut
BUDZISZYŃSKA – Grunwaldzka – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – TOWAROWA – most Dworcowy – Roosevelta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Przez cały dzień czynne będą przystanki tramwajowe „Bułgarska”. Częściej jeździć będą przed i po meczu tramwaje  linii nr 1, 6, 13, i 15.

Autobusy

Po zakończeniu meczu autobusy nie będą jechały  ulicą Bułgarską, na której zostanie całkowicie wstrzymany ruch. Autobusy linii nr: 50, 63, 91 oraz A pojadą objazdem przez ulicę Grochowską i Promienistą:
Linia nr 50 (w obu kierunkach)
… – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – …
Linia nr 63 (w obu kierunkach)
… – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – …
linia nr 91 (w obu kierunkach)
… – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Taczanowskiego – Jugosłowiańska – …
Linia A (w obu kierunkach)
… – Bukowska – Grochowska – Promienista – Taczanowskiego – Jugosłowiańska – …

Autobusy będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach na trasie objazdu nieczynne będą przystanki autobusowe „Bułgarska” w stronę Marcelińskiej, „Marszałkowska” w obu kierunkach i „Rycerska” do Bułgarskiej z przystanku „Bułgarska” na ulicy Jugosłowiańskiej odjeżdżać będą dodatkowe autobusy linii nr 50 i 63 jadące w kierunku Górczyna z przystanku „Rycerska” na ulicy Bułgarskiej odjeżdżać będą dodatkowe autobusy linii nr 50 i 91 jadące w kierunku Ogrodów i Piątkowa z przystanku „Rycerska” na ulicy Marcelińskiej odjeżdżać będą dodatkowe autobusy linii nr 63 i A jadące w kierunku Centrum i Rataj

Okresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz