POZnań Strzeszyn Wola

Kolejne wakacyjne atrakcje na Woli

WOLA - Innowacje i Kreacje  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Zapraszamy na kolejne warsztaty organizowane dla wszystkich, którzy spędzających lato w mieście. Pierwsze zajęcia „Design w przestrzeni publicznej” odbędą się już w najbliższą sobotę. Kolejne „Wola filcowania, filcuj do Woli” 19 sierpnia i wreszcie 28 sierpnia „Eko moda – odzyskana panna młoda”.

Projekt realizowany od maja do końca października obejmuje szeroką tematykę designu i promocji kultury innowacji. Rolą wiodącą jest w nim wzornictwo, promocja młodych projektantów, najnowszych trendów światowych w kulturze projektowania oraz łączenie kultury innowacji z życiem społeczności lokalnych.

Miłośników filmu zapraszamy na Wolę na cykl plenerowych projekcji. W pierwszy sierpniowy piątek (5.08) odbędzie się pokaz animacji wzbogaconych muzyką wykonywaną na żywo. Ten seans rozpocznie się o 22:00. Koneserów kina autorskiego ucieszy z pewnością wieczór w towarzystwie Woody Allena i jego „Co nas kręci, co nas podnieca” (27 sierpnia 2011r., godz. 20.00).

Przez cały czas można podziwiać wystawę prac młodych wielkopolskich projektantów, pokaz najnowszych osiągnięć światowej architektury modułowej z wykorzystaniem kontenerów biurowych i morskich oraz od września prezentację projektów pokonkursowych „ReVita Wielkopolsko”. Ponadto w sierpniu planowana jest wystawa Eco-designu.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

WARSZTATY

DESIGN W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ – 6.08.2011
START GODZ. 16:00

HI-WAY DESIGN to nowy wymiar przestrzeni towarzyszącej przy wielkopolskich drogach ekspresowych i autostradach – warsztat polegający na stworzeniu projektu nowej szaty wizualnej dla wybranego miejsca w przestrzeni publicznej Wielkopolski.

Prowadzenie: FRONT ARCHITECTS – Paweł Kobryński, Wojciech Krawczuk i Marcin Sakson, absolwenci Politechniki Poznańskiej. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana pracownia architektoniczna, w 2008 r. magazyn Wallpaper umieścił pracownię na liście 50 najbardziej pożądanych młodych pracowni świata. Autorzy m.in. takich projektów jak księgarnia Bookarest, strażnica i spadochroniarnia lotniska Krzesiny, Domu Studenckiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, sieci placówek bankowych Fortis i DnB Nord. Więcej informacji: www.frontarchitects.pl i na facebook’u pracowni.

Warsztaty skierowane są do studentów wyższych uczelni, kierunków związanych m.in.
z architekturą, dizajnem oraz szeroko rozumianą kulturą i sztuką, jak również do osób już pracujących i chcących poczuć designerskiego ducha.

WOLA FILCOWANIA, FILCUJ DO WOLI – 19.08.2011
START GODZ. 16:00

Uczestnicy warsztatów nadając wełnie czesankowej trójwymiarową formę wykonają elementy biżuterii oraz samą biżuterię (kolczyki, bransoletki, korale, naszyjnik) z dodatkiem ozdób szklanych, ceramicznych, z użyciem półfarbykatów i narzędzi jubilerskich.

Filc (uważany przez niektórych historyków za najstarszą tkaninę ludzkości) stał się ostatnio bardzo modnym materiałem, obecnym w designie, biżuterii, modzie. Jest tworzywem ekologicznym, ciepłym, a przede wszystkim trwałym. Filcowanie zaś to technika, która pozwala uwolnić fantazję zwiększa wrażliwość, integruje grupę, wspomaga rozwój wyobraźni oraz zdolności manualne.

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak, Anna Zujewska /www.filc.art.pl/

EKO MODA – ODZYSKANA PANNA MŁODA – 20.08.2011
START GODZ. 16:00

Suknia ślubna z reklamówki, folii bąbelkowej, worka na śmieci, gąbki, kartonu czy puszki? Żart? Absolutnie. Tylko coś dla fanek mody i ekologii, czyli trashion.
Warsztaty z projektowania i wykonywania oryginalnych sukien ślubnych z materiałów recyklingowych. Uczestnicy otrzymają gotowe białe płócienne pasy gorsetowe (z fiszbinami, do dopasowania do ciała za pomocą sznurowania) na których zbudują suknię z materiałów recyklingowych.
Ukoronowaniem warsztatów będzie pokaz mody – w roli modelek wystąpią uczestniczki warsztatów.
Prowadzący: Magda Bojan – technik technologii odzieży o specjalności projektowanie odzieży, 15 letnie doświadczenie w zawodzie.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia: info@wolakreacje.pl

WOLA - Innowacje i Kreacje Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz