ARKADY FIEDLER – Podróż w czasie i przestrzeni

Arkady Fiedler  Foto: wikipedia

Arkady Fiedler8 marca minęło 25 lat od śmierci Arkadego Fiedlera. Z okazji tej rocznicy w dniach 15 – 17 marca 2010 r. odbędzie się wystawa dorobku i pamiątek wybitnego obywatela Poznania i Puszczykowa. Organizator – Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie i producent wykonawczy –firma PMP  zapraszają do Wagi Miejskiej – Stary Rynek 2 – na niecodzienną galerię połączoną z prezentacjami multimedialnymi.

W ciągu trzech dni zwiedzający będą mogli obejrzeć fotografie z licznych podróży Arkadego Fiedlera przygotowane i opracowane przez „National Geographic Polska” , fotografie związane z Dywizjonem 303, zbiór pamiątek z podróży A. Fiedlera, model żaglowca K. Kolumba „Santa Maria” i model myśliwca, którym latał Dywizjon 303. Ponadto o każdej pełnej godzinie prezentowany będzie 20 minutowy film pt: „Arkady Fiedler”.

17 marca o godz. 17.00 zwieńczeniem całego wydarzenia będzie spotkanie, podczas którego Marek Fiedler i Arkady Radosław Fiedler wraz z rodzinami oraz słynni podróżnicy: Elżbieta Dzikowska i Olgierd Budrewicz swoimi opowieściami, wspomnieniami i anegdotami przybliżać będą postać A. Fiedlera.

Wystawa będzie czynna od 15 – 17 marca w godz.: 15.00 – 18.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz