POZnań

Nina, to pierwsza poznanianka urodzona w 2021 roku

Sylwester 2012 - wybuchy nad Poznaniem - 01.01.2013  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Pierwsza poznanianka, która urodziła się w 2021 roku, ma na imię Nina. Wróciła już razem ze swoją mamą do domu. Otrzymała również upominek i list gratulacyjny od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. 

Zwykle pierwsze dziecko urodzone w nowym roku prezydent Poznania lub jego zastępca odwiedzał osobiście, jeszcze w szpitalu. Tym razem jednak – ze względu na pandemię – nie było to możliwe. Dlatego mała Nina i jej rodzice otrzymali gratulacje dopiero po tym, jak już wrócili do domu. 

Życzę Ninie zdrowia i energii, by wyrosła na wspaniałego człowieka, a państwu wytrwałości i sił w opiece nad nią – życzył młodej poznaniance i jej rodzicom Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

Razem z listem gratulacyjnym Nina dostała też zestaw przydatnych dla niemowlęcia drobiazgów – m.in. kocyk, pieluszki i misia-szumisia. Paczka została dostarczona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

Pierwsza poznanianka urodzona w 2021 roku przyszła na świat 1 stycznia w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, 27 minut po północy.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz