Aglomeracja

Od dzisiaj nowe obostrzenia

restauracja  Foto: Waldemar Brandt

Cała Polska od dzisiaj znajduje się w czerwonej strefie. Oznacza to nowe ograniczenia. Pisaliśmy już o nauce zdalnej w szkołach podstawowych. Przypominamy też o innych, które zaczną obowiązywać od soboty.

Zamknięte niestety muszą być wszystkie restauracje. Możliwe jest tylko przygotowywanie i wydawanie dań na wynos. Zakaz dotyczy także prowadzenia stołówek szkolnych z wyłączeniem wydawania jedzenia uczniom klas 1-3 szkół podstawowych oraz kadry szkolnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Możliwe jest także prowadzenie restauracji w hotelach, ale tylko dla gości hotelowych nocujących co najmniej jedną dobę hotelową.

Ograniczenia dotyczą także jazdy bimbą czy autobusem miejskim. Zajętych może być połowa miejsc siedzących bądź 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z udziałem maksymalnie 25% publiczności, przy udostępnieniu co czwartego miejsca lub przy zachowaniu 1,5 odległości. Widzowie także mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Podczas mszy w kościele obowiązuje limit 1 osoby na 7 m² przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Wewnątrz kościoła wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Tramwaj Solaris wnetrze Foto: ZTM / materiały prasowe

Użyte w artykule zdjęcia: Waldemar Brandt

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz