Aglomeracja

Skup butelek w M1 zmienia lokalizację

Skup butelek - butelki wielokrotnego użytku Foto: materiały prasowe Kompanii Piwowarskiej

Skup butelek Kompanii Piwowarskiej, działający dotychczas na parkingu centrum handlowego M1 przenosi się do środka galerii. W związku z planowaną przeprowadzką nastąpi krótka przerwa w funkcjonowaniu skupu. Punkt w obecnym miejscu będzie otwarty do 20 sierpnia włącznie i ponownie ruszy w nowej lokalizacji 1 września. W centrum handlowym skup będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-16.00.

W skupie butelek przyjmowane są butelki zwrotne zarówno piw Kompanii Piwowarskiej jak również opakowania wielokrotnego użytku innych polskich producentów piwa.

Za butelki Kompanii Piwowarskiej można otrzymać kwotę 50 groszy, za inne opakowania 30 groszy. Przy zwrocie butelek nie jest wymagany dowód zakupu piwa, natomiast obowiązuje limit dobowy – 1 osoba może zwrócić 100 sztuk zwrotnych opakowań szklanych.

Butelka zwrotna jest najbardziej ekologicznym opakowaniem piwa dostępnym na sklepowej półce. Kompania Piwowarska dystrybuuje 49% swoich produktów w opakowaniach zwrotnych: szklanych butelkach oraz w kegach. Średnio butelka „żyje w rynku” dwa lata i w tym okresie rotuje dziewięć razy, choć mogłaby być wykorzystana przynajmniej 20 razy. Powodem takiego stanu rzeczy jest nadal niski poziom zwrotności, który choć na razie lokalnie rozwiązuje punkt skupu butelek przy Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu. Dotychczas zgromadził on już przeszło 1 mln tych opakowań wielokrotnego użytku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Kompanii Piwowarskiej

5 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

 • Co głupota!?
  1. Skup butelek w środku centrum handlowego. Nie można podjechać do skupu tylko przez parking i centrum targać ciężkie butelki.
  2. Otwarte w godzinach pracy normalnych ludzi. Poprzednio była chociaż sobota.

 • Skup butelek to jakaś ściema. Siedzi jakiś palant któremu nie chce się pracować i każdego kto przyjdzie traktuje jak zło konieczne. Samemu trzeba sobie wziąć z kupki odpowiednią skrzynkę na butelki, zapakować je w te skrzynki i mu podstawicć pod nos żeby nie musiał za daleko chodzić. Przyjechałem z osobą towarzyszącą przeszło 15 kilometrów żeby oddać 200 butelek. A bardzo nie miły pan mówi z pretensjonalnym głosem że tylko 40 sztuk na osobę dziennie. Resztę przyjechać w inny dzień!!!
  Gdzie tu ekologia? Gdzie dbanie o środowisko?
  No i wreszcie gdzie ludzkie podejście i życzliwość?
  Jak wszystko w tym chorym kraju działa nie tak. Pewnie ktoś wziął jakąś dotację na ochronę środowiska i teraz udają że to super przedsięwzięcie.
  Ściema na MAX!!!!!

 • Ten skup to jakaś parodia. Chyba Kampania załatwiła jakimiś ponurakowi pracę i robi sobie koszty. Przed wejście do skupu wielki napis EKOLOGIA, a przyjmują 40 butelek dziennie na jedną osobę. Czy opłaca się przyjeżdżać z drugiego końca miasta, żeby oddać 40 butek? Lepiej wrzucić do zielonego pjemnika.

 • Jak to ma być jedną z wizytówek lepszego Poznania to dziękuję za taki Poznań. Na stronie skupu informacja, że otwarte, taszczę butelki przez pół miasta a na miejscu okazuje się, że skup zamknięty. Lakoniczna informacja, że “do odwołania” . Brak jakiegokolwiek kontaktu.

 • Lokalizacja punktu skupu jest dużym utrudnieniem, godziny otwarcia ograniczają możliwość oddania butelek wielu ludziom, dzienny limit dużym ograniczeniem. To wszystko z pewnością nie służy ekologìi. Tzw obsługa jest poniżej weszelkiej krytyki a w istocie jest
  samoobsługą. Pan zatrudniony do obsługi nie zhańbi się podaniem czy odebraniem skrzynek, jest przy tym nieuprzejmy wręcz arogancki.