Aglomeracja

Skup butelek w M1 zmienia lokalizację

Skup butelek - butelki wielokrotnego użytku  Foto: materiały prasowe Kompanii Piwowarskiej

Skup butelek Kompanii Piwowarskiej, działający dotychczas na parkingu centrum handlowego M1 przenosi się do środka galerii. W związku z planowaną przeprowadzką nastąpi krótka przerwa w funkcjonowaniu skupu. Punkt w obecnym miejscu będzie otwarty do 20 sierpnia włącznie i ponownie ruszy w nowej lokalizacji 1 września. W centrum handlowym skup będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-16.00.

W skupie butelek przyjmowane są butelki zwrotne zarówno piw Kompanii Piwowarskiej jak również opakowania wielokrotnego użytku innych polskich producentów piwa.

Za butelki Kompanii Piwowarskiej można otrzymać kwotę 50 groszy, za inne opakowania 30 groszy. Przy zwrocie butelek nie jest wymagany dowód zakupu piwa, natomiast obowiązuje limit dobowy – 1 osoba może zwrócić 100 sztuk zwrotnych opakowań szklanych.

Butelka zwrotna jest najbardziej ekologicznym opakowaniem piwa dostępnym na sklepowej półce. Kompania Piwowarska dystrybuuje 49% swoich produktów w opakowaniach zwrotnych: szklanych butelkach oraz w kegach. Średnio butelka „żyje w rynku” dwa lata i w tym okresie rotuje dziewięć razy, choć mogłaby być wykorzystana przynajmniej 20 razy. Powodem takiego stanu rzeczy jest nadal niski poziom zwrotności, który choć na razie lokalnie rozwiązuje punkt skupu butelek przy Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu. Dotychczas zgromadził on już przeszło 1 mln tych opakowań wielokrotnego użytku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Kompanii Piwowarskiej

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Co głupota!?
    1. Skup butelek w środku centrum handlowego. Nie można podjechać do skupu tylko przez parking i centrum targać ciężkie butelki.
    2. Otwarte w godzinach pracy normalnych ludzi. Poprzednio była chociaż sobota.