POZnań

Straż Miejska wydłuża czas na wyjaśnienia

Straż Miejska  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną i wprowadzane ograniczenia w funkcjonowaniu różnych instytucji, Straż Miejska Miasta Poznania ogranicza bezpośredni kontakt z mieszkańcami, wydłuża czas na złożenie wyjaśnień, a przy postępowaniach w sprawach o wykroczenia preferuje i zaleca kontakt mailowy lub listowny za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną i wprowadzane ograniczenia w funkcjonowaniu różnych instytucji, Straż Miejska Miasta Poznania od poniedziałku, 16 marca 2020 r. do odwołania ogranicza możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami.

Przy postępowaniach w sprawach o wykroczenia:

preferujemy i zalecamy kontakt mailowy na adres: kancelaria@smmp.pl lub listownie na adres: ul. Głogowska 26, 60-734 Poznań,
wydłużamy czas na złożenie wyjaśnień z 7 do 21 dni,
podobne ograniczenia obowiązują w jednostkach dzielnicowych – kontakt wyłącznie telefoniczny. Wykaz połączeń do poszczególnych referatów jest dostępny na www.sm.poznan.pl/siedzibyreferatow
w przypadku spraw dotyczących odholowanych pojazdów proszę o kontakt z dyżurnym SMMP – domofon przy wejściu A

W ten sam sposób przyjmowane będą skargi i wnioski od mieszkańców do Komendanta.

W zdecydowanej większości wprowadzone zmiany dotyczą osób, które nieprawidłowo zaparkowały samochód. Dlatego, jeżeli za wycieraczką pojazdu znajdziecie Państwo wezwanie do Straży Miejskiej, bądź otrzymacie pismo z takim wezwaniem, skontaktujcie się pocztą elektroniczną lub listownie na podane wyżej adresy.

Mam nadzieję, że podjęte działania spotkają się z Państwa zrozumieniem i wyrozumiałością. Strażnicy, pomimo wprowadzonych ograniczeń, swoje czynności służbowe będą wykonywali zgodnie z przyjętym priorytetem zadań.

Waldemar Matuszewski

Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz