POZnań

Tydzień w straży miejskiej

Straż Miejska  Foto:

W minionym tygodniu dyżurni straży miejskiej przyjęli od mieszkańców 1518 zgłoszeń – z czego w samą sobotę 2 lutego tylko 304.

Parkujące pojazdy stanowiły większość interwencji (918 zgłoszeń), czystość powietrza (234 zgłoszenia) oraz bezdomni (93 zgłoszenia). W minionym tygodniu strażnicy założyli 472 blokady, wystawili 516 wezwań oraz odholowali 32 pojazdy na parking strzeżony.

Ochrona środowiska to druga kategoria spraw, pod względem liczby zgłaszanych uciążliwości, przekazywanych przez mieszkańców. Ponad 200 zgłoszeń mieszkańców w zdecydowanej większości dotyczyło zagrożeń ze strony spalanych odpadów.

Kolejną, co do wielkości, kategorią zgłoszeń mieszkańców były zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Zdecydowana większość z nich dotyczyła pijanych, którzy pod wpływem alkoholu zasypiali na „wolnym powietrzu”. W 35 przypadkach strażnicy, po konsultacji z zespołami ratownictwa medycznego, przewieźli 22 pijanych do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

Od kilku tygodni kategorie takie jak nieprawidłowe parkowanie, spalanie odpadów i pomoc osobom bezdomnym to najczęściej powtarzające się interwencje realizowane przez strażników.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz