K U L T U R A

Maraton Pitbulla

Każdy z dotychczasowych filmów serii Pitbull przyciągał do kin tłumy. Tak będzie zapewne i tym razem, gdy na ekrany wejdzie Pitbull. Ostatni pies. Szczególną atrakcją dla fanów tych filmów będzie nocny maraton filmowy, podczas którego zobaczymy wszystkie części, w tym najnowszą. Mamy dla was podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

ENEMEF: Maraton Pitbulla to rzeczywiście wyjątkowa okazja, by obejrzeć wszystkie części jednej z najpopularniejszych polskich serii kryminalnych ostatnich lat na wielkim ekranie, w tym premierowo film Pitbull. Ostatni pies.

Twarde charaktery, gangsterskie porachunki, policyjne śledztwa, brutalne zbrodnie, a do tego rozbrajający cięty dowcip i fenomenalna obsada aktorska – zachęca Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – to wszystko w jedną emocjonującą noc z mocnym i bezwzględnym Pitbullem.

Zobaczymy zatem filmy Pitbull, Pitbull. Nowe porządki, Pitbull. Niebezpieczne kobiety i premierowo Pitbull. Ostatni pies.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Maraton Pitbulla zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 16 marca od godziny 22:00. Mamy dla was podwójne zaproszenia! Oto pytanie:

 Marcin Dorociński grający w serii Pitbull, ma na swoim koncie też kilka innych filmów, w których zakłada mundur, ale w jednym gra kucharza – jaki jest tytuł tego filmu?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl. Czekamy do środy (14.03) do godziny 20:00. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Bilety na ENEMEF: Maraton Pitbulla są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 28,00 do 37,00 zł. Zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 16 marca od godziny 22:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Pitbull – wstrząsający i szczery film akcji, który w dużej mierze za sprawą swojej autentyczności odniósł spektakularny sukces i stał się jednym z najważniejszych dzieł w dorobku Patryka Vegi. Said (Waldemar Walisiak) działający w warszawskim półświatku odpowiada za liczne porwania oraz morderstwa ormiańskich handlarzy i ukrywa się za granicą. Czai się na niego “sędzia” przestępczego świata Worwzakonnik (Ryszrad Filipski). Wor planuje wyeliminować Saida wykorzystując warszawskich policjantów. Do swojej gry angażuje oficera Despero i wystawia mu córkę Saida, dzięki czemu mężczyzna zostaje zwabiony do Warszawy… Trzymający w napięciu i wciągający film ukazujący polską policję z nowej perspektywy, zupełnie innej niż we wszystkich wcześniejszych produkcjach.

Pitbull. Nowe porządki – policjant z mokotowskiej komendy o pseudonimie “Majami” zajmuje się rozpracowywaniem grupy gangsterów i natrafia na bohaterów z poprzedniej części filmu (Gebels, Igor i Barszczyk). Sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozgryza Grupę Mokotowską przy pracy nad tematem “Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię zabójstw i porwań. Policjanci obydwu komend uświadamiają sobie, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją w Polsce i muszą połączyć swoje siły, aby ją rozpracować. To niezwykle realistyczny i świeży obraz polskiej policji oraz świata przestępczego, wszystkie sceny i dialogi zostały zaczerpnięte z życia.

Pitbull. Niebezpieczne kobiety – to druga część trylogii, inspirowana prawdziwymi historiami policjantek. Jak mówi sam Patryk Vega, film przynosi prawdziwą rewolucję gatunku, po raz pierwszy kobiety stają się sprawczyniami wydarzeń. Zuza i Jadźka są jednymi z nowoprzyjętych funkcjonariuszek policji, które na swojej drodze zawodowej trafiają na doświadczonych policjantów, znanych z poprzedniej części filmowej serii – Majamiego i Gebelsa. Z ich pomocą kobiety ścierają się z brutalnym światem przestępczym oraz trudnymi przełożonymi o podejrzanych powiązaniach. Również życie prywatne bohaterek nie należy do łatwych – nieobliczalny mąż Jadźki jest powiązany z mafią, a Zuza ma romans z socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna właśnie wychodzi z więzienia… Niesamowity realizm, potężne emocje, doskonała obsada i jeszcze więcej specyficznego humoru.

Pitbull. Ostatni pies – najnowsza odsłona serii “Pitbull”, tym razem w reżyserii Władysława Pasikowskiego – twórcy słynnych “Psów”, które zrewolucjonizowały polskie kino kryminalne. Po tym jak ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terrorystycznego stawiają sobie za punkt honoru schwytanie sprawcy. Komendant stołeczny ściąga do stolicy doświadczonych policjantów z innych części Polski, do Warszawy przybywają Despero, Metyl i Nielat zwany teraz Quantico. Na scenie gangsterskich rozgrywek pojawia się nowa postać – Czarna Wdowa. Klimatyczne, mocne kino kryminalne z dobrą akcją i żartami ostrymi jak brzytwa.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz