K U L T U R A

Noc Grozy w kinach – mamy zaproszenia!

Lubicie mroczne filmy i sporą dawkę strachu w kinie? Jeśli tak, to powinniście zarezerwować sobie czas podczas nocy z piątku na sobotę. Podczas nocnego maratonu filmowego zobaczymy cztery filmy grozy, w tym aż trzy premierowo. Mamy dla was podwójne zaproszenia.

Żądne zemsty duchy, psychopatyczni mordercy, klątwy i potworne tajemnice sprawią, że tej nocy każdego widza przeniknie na wskroś prawdziwy aż do bólu strach! – przekonuje Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – wszystko to za sprawą czterech mrożących krew w żyłach filmów grozy.

ENEMEF: Noc Grozy to z pewnością niepowtarzalne wydarzenie dla fanów mocnych wrażeń, ze świetnym premierowym repertuarem. W programie znalazły się aż trzy pokazy premierowe! Zobaczymy zatem premierowo filmy Nieznajomi: ofiarowanieAmityville: przebudzenie i Bye bye man, a także znany już niektórym film Nieznajomi.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Grozy zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 9 marca od godziny 22:00. Mamy dla was podwójne zaproszenia! Oto pytanie:

 Jennifer Jason Leigh, którą zobaczymy w filmie Amityville: przebudzenie, zagrała kiedyś w dreszczowcu u boku Bridget Fondy,  jaki był jego tytuł?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl. Czekamy do środy (7.03) do godziny 20:00. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Bilety na ENEMEF: Noc Grozy są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 28,00 do 37,00 zł. Zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 9 marca od godziny 22:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Nieznajomi: ofiarowanie – specjalny pokaz premierowy! Długo wyczekiwana, kolejna odsłona hitu sprzed lat, który przeraził miliony widzów na całym świecie. Czteroosobowa rodzina przenosi się do nowego domu w zacisznej okolicy. Nowe miejsce okazuje się przytulne i daje nadzieję, że trudny los rodziny w końcu się odmieni. Niestety staje się inaczej, pewnej nocy w domu rozlega się pukanie do drzwi… Wstrząsająca kontynuacja, w której grupa zamaskowanych psychopatów powraca, by zebrać jeszcze bardziej krwawe żniwo.

Nieznajomi – przerażający film oparty na autentycznych wydarzeniach, który odniósł spektakularny sukces w kinach na całym świecie. Młoda para Kristen i James po weselnym przyjęciu przyjaciół jadą do położonego na uboczu letniego domu Jamesa rodziców, by spędzić magiczną noc wśród świec i płatków róż. Gdy nad ranem słyszą pukanie do drzwi, nagle wszystko się zmienia. Przybyła nieznajoma szukająca rzekomo niejakiej Tamary daje początek niesamowitym zdarzeniom, które stawiają parę w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Przyprawiający o dreszcze, niezwykle autentyczny, wstrząsający i zapadający na długo w pamięć.

Amityville: przebudzenie – pokaz specjalny – po raz pierwszy na ekranach kin! Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami kontynuacja słynnego horroru “Horror Amityville”. Nastoletnia Bella wraz dwojgiem rodzeństwa oraz z matką przeprowadzają się do nowego domu. Nowe mieszkanie jest piękne, jednak dziewczyna ma dziwne przeczucia. Wraz z jej rosnącymi obawami poprawia się stan zdrowia jej sparaliżowanego, od lat przykutego do łóżka brata. Wkrótce okazuje się, że w domu doszło do zbrodni, a wciąż w nim obecne dusze umarłych szukają zemsty. Bella odkrywa, że za uzdrowieniem chłopca stoi coś innego, zdecydowanie gorszego… Krwawa historia nawiedzonego domu i mroczne tajemnice tworzą ciężki klimat grozy i niepokoju.

Bye bye man – pokaz specjalny – po raz pierwszy na ekranach kin! Intrygujący i trzymający w napięciu film grozy bazujący na połączeniu różnych podgatunków horroru. Trójka studentów wprowadza się do domku na przedmieściach. Zaledwie po kilku dniach zaczyna dziać się coś dziwnego, doskwierają im choroby, a ich codzienna egzystencja jest zakłócona przez niewytłumaczalne zjawiska. Są oni ofiarami klątwy, a ich prześladowcą jest Bye Bye Man, którego imienia nie można wymówić nawet w myślach, kto to zrobi, będzie zgubiony. Czy grupa przyjaciół zdoła oszukać przeznaczenie i czy uda im się nie popaść w szaleństwo? “Nie mów tego, nie myśl o tym” – te słowa zapadną w pamięci na zawsze.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz