POZnań

Weekend z esportem

Komputronik Gaming  Foto: materiały prasowe

W najbliższy weekend do Poznania zawitają gwiazdy esportu, popularni youtuberzy oraz miłośnicy gier CS:GO i FIFA 18. Wszystko w ramach turnieju Malta eSport Ma-sters 2018. Nie zabraknie także innych atrakcji, jak turniej FIFA 18 dla amatorów.

Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można czołowe polskie zespoły esportowe, m.in.: Iza-ko Boars, Pompa Team czy Pride. Zawodnicy reprezentowali Polskę na wielu międzynaro-dowych zawodach. Stawkę uzupełni czwarta drużyna, która została wyłoniona podczas otwartych kwalifikacji online.

Turniej to także doskonała okazja do spotkania z czołowymi zawodnikami i rozmowy z popu-larnymi komentatorami i youtuberami z branży esportu m.in.: Łukaszem “prawusem” Gan-czewskim, IsAmUxPompa, Brunecią, Krzysikiem “KXN” Szymczakiem, Staszkiem “Tips” Wiertelakiem.

Wśród atrakcji zaplanowano też rozgrywki FIFA 18. Zapisy otwarte dla wszystkich rozpoczną się w sobotę w strefie chillout podczas trwania #MEM2018.

Pierwszy dzień turnieju w Galerii Malta rozpocznie się 17 lutego o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 20:00. Finały zostaną rozegrane w niedzielę 18 lutego od 12:30. Esport, czyli rywali-zacji pomiędzy graczami w sieci ma coraz więcej fanów. Do najbardziej znanych gier należy m.in. Counter-Strike: Global Offensive, w który zagrają uczestnicy #MEM2018.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Galeria Malta

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Poznań ogólnie jest bardzo silny w gamingu. Targi PGA na jesieni to mega wydarzenie na skale krajową. Bywam co roku.