K U L T U R A

Męskie Granie 2017 rozpocznie się w Poznaniu

Męskie Granie - Poznań 27.08.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tradycyjnie już trasa koncertowa Męskiego Grania rozpocznie się w Poznaniu. Frontmenami składu będzie w tym roku trójka wyjątkowych artystów: Bodka, Ørganek i Rogucki.

To moja kolejna trasa, ale wiem, że mogę spodziewać się czegoś innego – mówi Ørganek, szef muzyczny projektu – na pewno będzie dużo rockowego grania, bo jest to muzyka bliska mi i Piotrkowi, ale jest też Monika, która wprowadzi słuchaczy w swój świat.

Męskie Granie Orkiestra gra już od 4 lat. To, co wyróżnia te koncerty to porywające i oryginalne aranżacje, wolność twórcza i nowe brzmienia. Na jej czele w tym roku staną trzy charyzmatyczne osobowości Brodka, Ørganek i Rogucki. Pierwszym efektem ich współpracy jest promujący trasę singiel Nieboskłon. Będzie on hymnem tegorocznej trasy koncertowej.

Uczestniczymy w spotkaniu artystów, do którego bez Męskiego Grania być może nigdy by nie doszło – podkreśla Brodka – dla mnie, jako solistki praca w zespole jest nowym doświadczeniem i wielką przyjemnością.

Męskie Granie Orkiestra wystąpi na wszystkich siedmiu koncertach trasy, na których zagra zupełnie nowe, czasem zaskakujące aranżacje znanych przebojów.

Premierowy koncert z udziałem Męskie Granie Orkiestra odbędzie się w Poznaniu już 8 lipca, na pierwszym przystanku trasy.

Ta trasa będzie mieszanką naszych fascynacji, naszych możliwości i naszej całej fantazji, która jest w tym zespole skumulowana – zapowiada Ørganek.

Później Męskie Granie zawita jeszcze do Wrocławia, Katowic, Gdyni, Krakowa, Warszawy, a trasę tradycyjnie zwieńczy wielki finał w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem. Sprzedaż biletów na wszystkie koncerty rusza 5 czerwca.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz