POZnań

Azyl dla małp w Starym Zoo

Uistiti białouche  Foto: ZOO POZNAŃ

Azyl dla małp Ameryki Południowej zostanie oficjalnie otwarty na terenie poznańskiego Starego Zoo w najbliższą niedzielę.

Azyl dla małp został zorganizowany w wyremontowanym pawilonie ptaszarni Starego Zoo. Zostanie on oficjalnie otwarty w niedzielę 12 marca w samo południe.

Znalazły u nas schronienie tamaryny i marmozety ocalone przez Adwokatów Zwierząt z AAP Animal Advocacy and Protection z Holandii oraz małpa kapucynka oddana nam przez cyrk – wyjaśnia Małgorzata Chodyła z cologu – ta ostatnia zamieszka w azylu za kilka tygodni, po zakończeniu okresu kwarantanny w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu.

Podczas otwarcia małpiego azylu odbędą się dodatkowo koncerty, ale będziemy mieli także okazję wysłuchać ciekawych wykładów i opowieści  nie tylko o samych małpach.

Najmłodsi goście, którzy odwiedzą Satre Zoo i nowy azyl dla małp będą mogły uczestniczyć w warsztatyach plastycznych Niezwykły świat Amazonii, które odbywać się będą w ptaszarni. Zorganizowany też będzie konkurs plastyczny dla dzieci na najpiękniejsze zwierzę Amazonii.

Bądźcie z nami, żeby wołać o ocalenie i ochronę! – apeluje Małgorzata Chodyła.

Otwarcie azylu dla małp Ameryki Południowej w Starym Zoo odbędzie się w niedzielę 12 marca – wstęp jest bezpłatny. Dokładny program znajdziecie poniżej.

Tamaryna białoczuba

Program otwarcia azylu dla małp Ameryki Południowej w Starym Zoo:

12:00 – otwarcie pawilonu z udziałem najwyższych władz Miasta Poznania
12:30 – koncert “Duchy Puszczy i Andów” (grota) – Jorge Ortega z zespołem
13:00 – wykład pt: “Umierająca Amazonia” (grota) – Olga Dąbrowska
13:30 – opowieści o alpakach (wybieg alpak – Stare Zoo) – dr Anna Niewiada
14:00 – 15:00 – warsztaty plastyczne dla dzieci (ptaszarnia) – “Niezwykły świat Amazonii” + konkurs plastyczny dla dzieci na najpiękniejsze zwierzę Amazonii

Uistiti białouche

Użyte w artykule zdjęcia: ZOO POZNAŃ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz