POZnań

Miasto złożyło unijne wnioski. Poznań ubiega się o 328 mln!

Wnioski o dofinansowanie  Foto: UMP

O 328 mln zł ubiega się miasto Poznań w ramach projektów finansowanych z funduszy unijnych. Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie sześciu planowanych inwestycji. Największą dotację, wynoszącą ponad 109 mln zł, chce uzyskać na projekt “Budowa trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu”.

Wnioski o dofinansowaniePrawie 104,5 mln zł wynosi łączna kwota dofinansowania, o jaką Poznań ubiega się na realizację dwóch etapów “Programu Centrum”. Na realizację pierwszego etapu, polegającego na przebudowie tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ulicach: Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności i Towarowej, chce pozyskać z unijnej kasy 45,42 mln zł. Na etap drugi, na który składa się budowa trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ul. Ratajczaka, miasto stara się o dofinansowanie przekraczające 59 mln zł.

Kolejnych 60 mln zł w to kwota, którą miasto chce pozyskać na planowaną przebudowę trasy tramwajowej poprowadzonej ul. Kórnicką, os. Lecha do ronda Żegrze wraz z budową odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej.

Równymi kwotami, po 27,25 mln zł, miałyby zostać dofinansowane dwie kolejne inwestycje, związane z trasami tramwajowymi. Są to przebudowa trasy tramwajowej w ul. Dąbrowskiego oraz przebudowa torowisk w ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r.

30 grudnia do CUTP trafił jeszcze jeden wniosek z Poznania. Złożyło go Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o., które stara się o dofinansowanie projektu “Zakup nowoczesnego, niskopodłogowego taboru tramwajowego”. Obejmuje on zakup trzydziestu tramwajów jednokierunkowych oraz trzydziestu dwukierunkowych. Wartość wnioskowanej przez MPK dotacji wynosi 50 mln zł.

Tramwaj Św. Marcn - Kaponiera

Źródło: Jacek Łakomy / Biuro Prasowe UMP

Użyte w artykule zdjęcia: Krzysztof Kaczanowski / PIM, UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz