POZnań

200 kg tort na chrzest bojowy Legendy!

Lokomotywa Lecha  Foto: Kompania Piwowarska / materiały prasowe

W niedzielę o godz. 16:00, tuż przed meczem Lecha Poznań z Wisłą Kraków czeka nas „Chrzest bojowy Legendy”. Parowóz przybył już na peron specjalnie wybudowany przed Stadionem Miejskim i czeka na oficjalną prezentację. Na wszystkich gości czekać będą liczne atrakcje.

Lokomotywa LechaW miniony weekend lokomotywa została przetransportowana ze stacji Poznań Górczyn przed Stadion na Bułgarskiej. Jej przejazd wzbudził ogromne zainteresowanie poznaniaków. Mimo że konwój z historycznym parowozem i tendrem na lawetach wyruszył w trasę około północy, wydarzeniu przyglądała się liczna grupa mieszkańców miasta.

W oparach dymu i świetle reflektorów, eskortowana przez swojego dawnego maszynistę Zbigniewa Dzielędziaka, lokomotywa nieśpiesznie sunęła ulicami Poznania. Efekty specjalne, niezwykłe gabaryty maszyny, jej symboliczne znaczenie dla klubu i jego kibiców, wreszcie skomplikowana logistyka całego przedsięwzięcia – to wszystko sprawiło, że transport 130-tonowego parowozu był widowiskowy i z pewnością zapadnie w pamięć jego obserwatorów.

Obecnie poznańska Legenda stoi na Stacji Bułgarska, lecz wciąż przykryta jest wielką sektorówką w barwach KKS-u i czeka na oficjalne odsłonięcie. Pełnym blaskiem zaświeci w najbliższą niedzielę, 16 października, niedługo przed tym, jak na murawę wybiegną zawodnicy Kolejorza i Wisły Kraków.

Początek spotkania pod hasłem „Chrzest bojowy Legendy” zaplanowany jest na godzinę 16.00. Tradycyjnie już znaczącą rolę do odegrania będzie miał w nim pan Zbyszek Dzielędziak. Imprezę uświetnią rozmaite atrakcje przygotowane wspólnie przez sponsora lokomotywy – markę Lech Pils – oraz Lecha Poznań.

Nie zabraknie też okolicznościowego i niezwykłego zarazem tortu, przygotowanego przez cukiernika Piotra Koperskiego.

Odsłaniamy gigantyczny parowóz, więc i gabaryty przygotowanego tortu nie mogą być standardowe – zdradza podstarszy Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. – Mogę zdradzić, że będzie słodką makietą całej Stacji Bułgarska, która może ważyć około 200 kilogramów.

Nie zabraknie fotobudki z kolejowym motywem, a o atmosferę zadbają między innymi szczudlarze i dudziarze. Ponadto na uczestników czekać będą nieśmiertelniki upamiętniające to szczególne wydarzenie. Będzie można otrzymać je po udostępnieniu w social mediach zdjęcia lokomotywy z hashtagiem #razemtworzymylegende.

Lokomotywa Lecha

Użyte w artykule zdjęcia: Kompania Piwowarska / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz