POZnań

Sprzedawali podrobione ćmiki

Szkieły z Poznania zatrzymały trzy osoby, które sprzedawały w Wielkopolsce podrobione ćmiki. W magazynie policjanci znaleźli ponad 340.000 sztuk papierosów i ponad tonę tytoniu. Państwo mogło stracić na ich działalności pond 1.000.000,00 złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzy osoby zamieszane w handel nielegalnym tytoniem i papierosami w sklepach na terenie Wielkopolski – wyjaśnia Dominika Pupkowska-Bral z poznańskiej Policji – jak ustalili policjanci, zatrzymani mężczyźni w nielegalne produkty zaopatrywali się w województwie łódzkim.

Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn to poznaniacy w wieku 39 i 31 lat. Ich wspólnik pochodzi z województwa łódzkiego i ma 43 lata. Tym intratnym, ale nielegalnym biznesem mogli się zajmować się od początku 2016 roku.

W nielegalnym magazynie szkieły zabezpieczyły ponad 340.000 sztuk papierosów i prawie 1.300 kg tytoniu. Działalność całej trójki to straty Skarbu Państwa oszacowane na około 1.200.000 zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty z kodeksu karno skarbowego – dodaje Dominika Pupkowska-Bral – za nabywanie, przechowywanie, przewożenie i sprzedaż wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi im wysoka grzywna lub nawet 3 lata więzienia.

Zatrzymano nie tylko podejrzanych, ale również ich samochody i bejmy na potrzeby przyszłych kar i grzywien.

Sprzedawali podrobione ćmiki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz