Aglomeracja

Co zrobić z choinką po świętach?

Ciężaróka "Gratowóz"  Foto: UMP / poznan.pl

Okres świąteczny za nami, choinki w naszych domach tracą igły, a wielu z nas zastanawia się co zrobić z wysuszoną zieleniną, która zaczyna powoli szpecić i przeszkadzać. Warto się zastanowić, czy zamiast wyrzucać drzewko na śmietnik nie będzie lepiej gdy oddamy je w ramach akcji “Poznańskie choinki wracają do środowiska”.

Akcja ma na celu zapobieganie wyrzucaniu choinek do śmietników oraz edukację mieszkańców w zakresie segregowania i zagospodarowania odpadów biodegradowalnych – wyjaśniają organizatorzy – zebrane w ramach akcji choinki zostaną, po rozdrobnieniu, przeznaczone jako materiał strukturalny do produkcji nawozu organicznego Agro-Felek.

Sezonowe punkty będą działały 16 i 30 stycznia na placu Wielkopolskim od 9:00 do 11:00, a na placu Bernardyńskim od 11:30 do 13:30.

Alternatywą dla wyrzucenia drzewka na śmietnik jest również przekazanie go do jednego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zwanych powszechnie Gratowiskami. Działają one w Poznaniu przy ulicy Wrzesińskiej 12 i ulicy 28 Czerwca 1956r. nr 284, a także w Suchym Lesie przy ul. Meteorytowej 1.

Drzewka będą odbierane bezpłatnie do końca lutego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz