Aglomeracja

Ojciej Góra będzie pochowany na Polach Lednickich

Jan Góra OP  Foto: www.lednica2000.pl
Jan Góra OP

Zmarły niespodziewanie podczas odprawiania mszy Ojciec Jan Góra spocznie na Polach Lednickich. Msza pogrzebowa odbędzie się u Dominikanów w Poznaniu w środę 30 grudnia.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona  w dominikańskim kościele w Poznaniu przy al. Niepodległości 20 w środę 30 grudnia o godzinie 10:30. Pogrzeb odbędzie się nad Jeziorem Lednickim o godzinie 14:30. Klasztor i Pola Lednickie, czyli dom i życie o. Jana Góry – mówią dominikanie.

Bardzo prosimy o modlitwę za naszego zmarłego Ojca – piszą osoby skupione wokół Wspólnoty Lednica 2000 –  zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej pogrzebowej i ostatnim pożegnaniu ojca Jana.

 

Jan Góra urodził się w Prudniku na na Opolszczyźnie, ale większość swojego kapłańskiego życia spędził w Poznaniu. Własnie tutaj w 1977 roku został duszpasterzem młodzieży, a 10 lat później duszpasterzem akademickim.

W 1997 roku zaangażował się w dzieło swojego życia. Nad Jeziorem Lednickim wybudował stalową bramę w kształcie ryby i chrześcijan. Zapraszał tu co roku młodzież. W pierwszą sobotę czerwca przybywały pod bramę dziesiątki tysięcy osób z kraju i zagranicy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz