POZnań

ZPTdla studentów

Studenci projektuja opakowania dla Allegro  Foto: SoF

Studenci wzornictwa School of Form oraz Uniwerystetu SWPS rozpoczęli program komercyjno-dydaktyczny – połączenie kreatywności z przygotowaniem produktów do przemysłowego wdrożenia. Przed młodymi projektantami postawione zostało zadanie stworzenia serii opakowań do wysyłki towarów zakupionych przez internet.

Opakowania mają z jednej strony przyciągać atrakcyjną formą, a z drugiej prowokować do ich powtórnego wykorzystania i nadawania im „drugiego” życia. Przede wszystkim muszą być funkcjonalne – służyć do bezpiecznego dostarczenia zakupionego towaru oraz umożliwić jego ewentualny zwrot.

Przez współpracę ze School of Form chcemy pokazać, jak ważna jest nie tylko jakość samego produktu, ale również estetyczne i dobrze zaprojektowane opakowanie – mówi Alina Magowska, UX Researcher Grupy Allegro, która jest partnerem przedsięwzięcia. Zależy nam na tym, by zaprojektowane w ramach tego projektu opakowania traktowane były jako wielorazowe i wielofunkcjonalne, a jednocześnie by były maksymalnie wygodne oraz atrakcyjne wizualnie – kontynuuje.

Prace nad projektami prowadzone są przez zespoły specjalistów z obszaru user expierence oraz wykładowców SoF – grafików oraz antropologów. Etap projektowania poprzedzą wykłady oraz prezentacja dostępnych na rynku rodzajów tektury falistej – materiału wybranego do wykonania opakowań. Fazie prototypowania towarzyszyć będą natomiast badania z potencjalnymi użytkownikami opakowań.

Program komercyjno-dydaktyczny z Allegro to dla studentów School of Form doskonała okazja do poznania tajników pracy dla określonego klienta, analizy briefu, oczekiwań i wymagań zleceniodawcy, praca w ściśle określonych ramach czasowych i budżetowych. To doświadczenie niezwykle przydatne dla studenta, a wkrótce młodego, dopiero wkraczającego na rynek pracy projektanta. – Jesteśmy przekonani, że kluczowe dla sukcesu naszego wspólnego projektu będzie unikatowe, humanistyczne podejście do projektowania, jakie wyróżnia School of Form – dodaje Alina Magowska.

Studenckie warsztaty

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz