Piątkowo

Śmierdząca hydrozagadka

Nielegalne przyłączenie szamba na Piatkowie  Foto: Straż Miejska

Na terenie osiedli Morasko, Umultowo czy Radojewo nie ma jeszcze sieci kanalizacji sanitarnej a ścieki z budynków odprowadzane są do szamba. Taki zbiornik powinien być szczelny, by nie doprowadzić do wydostania się nieczystości na zewnątrz. Tymczasem na Piątkowie fekalia wyciekały do przydrożnego rowu.

Ptzyłaczenie szmba na PiątkowieNa piątkowskim Łysym Młynie zapachem odstraszał przydroży rów wypełniony podejrzaną cieczą. To nie mogła być woda deszczowa, bo ze skarpy rowu wystawały rury systemu odwadniającego – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Rozwiązanie tej hydrozagadki okazało się bardzo proste – charakterystyczna woń jaka była wyczuwalna obok rowu wskazywała na nielegalne odprowadzenie szamba. Strażnicy zauważyli, że ze skarpy wystaje obok rury odwadniającej inna, dodatkowa. Przewody systemu odwadniającego ułożone są pod ziemią, ale zawsze prostopadle do budynku co pozwoliło bezbłędnie ustalić do kogo należy nielegalne odprowadzenie szamba.

Jak się okazało nieruchomość ta od pewnego czasu ma nowego właściciela i w ocenie administratora budynku to właśnie on odpowiada za stan techniczny zbiornika. Reakcja właściciela nieruchomości była natychmiastowa – zlecił całkowitą wymianę starego zbiornika odcinając nielegalne odprowadzenie fekaliów.

Czynności kontrolne przeprowadzone przez strażników wykazały jeszcze inne uchybienia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, które należały do obowiązków administratora budynku, za co wyciągnięto konsekwencje przewidziane prawem – podkreśla rzecznik SM.

Na piątkowie nie ma jeszcze kanalizacji

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz