K U L T U R A

Komety i The Stubs koncertowo w Poznaniu

Trudno jeszcze mówić o desancie warszawskich zespołów na poznańskie sceny, ale… wkrótce pojawią się na koncercie dwie grupy właśnie ze stolicy. Pod Minogą zagrają Komety oraz The Stubs.

Obie grupy aktywnie koncertują na różnych szerokościach geograficznych propagując swoje oryginalne spojrzenie na rock’n’roll – wyjaśnia Małgorzata Dębecka, współpracująca z muzykami – tym razem łączą siły by przez kilka jesienno-zimowych weekendów pojawić się w najciekawszych koncertowniach w kraju.

The Stubs swoją muzykę nazywają niskobudżetowym rock’n’rollem. Pod koniec ubiegłego roku premierę miał ich trzeci long play Social Death By Rock ‘N’ Roll. Zespół nieustannie występuje w kraju i zagranicą zaczynając od małych klubów i skłotów, na dużych scenach festiwalowych kończąc.

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii – Lesława w roku 2002. Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się debiutancki mini-album Komety z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly. Najnowszy album Paso Fino z ubiegłego roku wydaje się być najbardziej dojrzałą płytą zespołu.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą – dodaje Małgorzata Dębecka – wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.

Zespoły Komety i The Stubs zagrają Pod Minogą w piątek 16 października o godzinie 20:00.

Komety

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz