Aglomeracja

Czterech kółek czar!

Warszawa  Foto: Oxfordian Kissuth / wikipedia

Automobilklubu Wielkopolski w dniach 10-13 września organizuje 42 W weekend 10-13 września na ulicach Poznania i wielkopolskich miasteczek podziwiać będziemy mogli stare auta i limuzyny. Automobilklub Wielkopolski już po raz 42 organizuje Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Rajd jest jednocześnie XIV rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i po raz czwarty z rzędu wpisany do kalendarza FIVA (Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych).

W tegorocznej edycji rajdu weźmie udział ponad 50 załóg z Polski, Anglii i Niemiec i Holandii. Warunkiem uczestnictwa jest wystartowanie na pojeździe zabytkowym wyprodukowanym do 1984 roku. Klasyfikacja odbywa się w czterech klasach: pojazdów wyprodukowanych przez i po 1945 roku oraz do lat 60 i 70.tych.

W najstarszej klasie będzie można podziwiać zabytkowe motocykle: Harleya-Davidsona JD-24 Sidecar z 1924, BSA S26 z 1926r., Zenitha 680 Sport z 1927r., a wśród samochodów uwagę widzów skupiać będą: Peerles z 1925r., Polski Fiat 508 Junak 1935r., Peugeot 302 Cabriolet Martin z 1937r.

W klasach powojennych zobaczymy samochody sportowe: Porsche 911, Chevroleta Corvette Convertible, Jaguary E-Type oraz dostojne limuzyny Citroena BL 11 i kilka Mercedesów.

XIII Zlot Zabytkowych Mercedesów w Poznaniu

Zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy pozwolą wyłonić najlepszych.

Część uczestników rajdu o bardziej sportowym zacięciu zawody rozpocznie już w czwartek podczas rozgrywanego na Torze „Poznań” Memoriału im. Henryka Rucińskiego. Dla nich możliwość ścigania się na jedynym w Polsce torze do wyścigów samochodowych będzie niecodzienną atrakcją.

W pierwszym dniu rajdowych zmagań na trasie, w piątek 11 września uczestników będzie można oglądać w Buku, Wasowie, Nowym Tomyślu, Porażynie i Sielinku. W drugim dniu tj. 12 września uczestnicy będą w Szreniawie, Bninie, Błażejewku, Zaniemyślu, Koszutach i Kórniku.

Kulminacyjnym punktem programu rajdu będzie Konkurs Elegancji na Placu Niepodległości w Kórniku, w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu.

40 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych - Poznań 31.08.2013 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz