POZnań

Zgłosił fikcyjną kradzież

Policja  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald przyjęli zawiadomienie o kradzieży pojazdu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do żadnego przestępstwa nie doszło. Zgłaszający 27-latek próbował w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za spowodowaną kolizję. Teraz grożą mu nawet 3 lata więzienia.

16 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowego samochodu marki Renault. Zgłaszający poinformował, że jego samochód 2 dni wcześniej był zaparkowany na jednej z poznańskich ulic. Policjanci zaczęli dokładnie wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Bardzo szybko zorientowali się, że wersja, którą przedstawiał 27-latek nie za bardzo do siebie pasuje. Okazało się, że mężczyzna w dniu domniemanej kradzieży pojazdu brał udział w kolizji drogowej, a następnie uciekł. Jako receptę na uniknięcie odpowiedzialności wymyślił sobie fikcyjną kradzież. Teraz usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz