Aglomeracja BizNews

Jak wypadnie Poznań podczas konferencji Konkurencyjne miasta?

Biurowce na Kościuszki - Andersia   Foto: TD

Biurowce na Kościuszki - Andersia  Foto: Tomasz DworekPrzedstawiciele kilku dużych polskich miast, ale także burmistrzowie miast europejskich będą dyskutować o tym, co zrobić, by polskie aglomeracje były bardziej atrakcyjne dla biznesu, inwestycji i ludzi. O miejscu Poznania w zmieniającej się europejskiej przestrzeni podczas konferencji „Konkurencyjne Miasta” mówić będzie wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Na rozpoczynającej się w piątek w Warszawie konferencji oprócz przedstawicieli miast będą także światowej sławy eksperci specjalizujący się w tematyce dotyczącej konkurencyjności i rozwoju metropolii.

Jaka jest specjalizacja i przewaga konkurencyjna poszczególnych miast polskich? Jak wypadają na tle świata pod względem infrastruktury, kapitału ludzkiego, jakości życia i wizerunku? Co jest potrzebne, by nasze miasta stały się bardziej konkurencyjne? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego z udziałem przedstawicieli władz polskich metropolii. – Dotychczas swój udział w konferencji potwierdzili przedstawiciele władz Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Gdyni, którzy mogą służyć dobrym przykładem dla innych miast – mówi John Bańka, przedstawiciel organizatora, założyciel oddziału ULI (Urban Land Institute) w Polsce.

O planowaniu, urbanistyce i wizji opowie Valentino Castellani, były burmistrz Turynu, a o infrastrukturze i łączności – Brian Field, ekonomista z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Edukacja wyższa, umiejętności i innowacje będą tematem prelekcji Mike’a Emmericha, prezesa New Economy Manchester. Temat identyfikacji wizualnej miast oraz internacjonalizacji poruszy Mateu Hernández Maluquer, prezes Barcelona Global. Z kolei o przywództwie, partnerstwie i organizacji opowie Deborach Mountford z OECD.

Dąbrówka Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz