K U L T U R A

Bilety do teatru za 250 groszy? Marne szanse

 Bilet za 250 groszBilety do teatru za jedyne 250 groszy? Takie okazje nie zdarzają się często. Dzisiaj można jednak było takie właśnie bilety kupić. Wszystko w ramach programu Kultura Dostępna realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W Poznaniu przystąpiły do niego teatry Nowy, Polski, Muzyczny i Wielki.

Jak można się było spodziewać, chętnych na tak tanie bilety było bardzo wielu. Kolejki do teatralnych kas ustawiały się na długo przed ich otwarciem. Niektóre teatry wprowadziły nawet ograniczenia co do ilości biletów, jakie może kupić jedna osoba.

Wuchta wiary ustawiła się karnie przed Teatrem Muzycznym, w którym można w ramach akcji zobaczyć za jedyne 250 groszy zbierający dobre opinie musical Jekyll & Hyde.

Pierwsze osoby stanęły w niej jeszcze przed godziną 8:00 i tylko te, tak naprawdę, miały szansę odejść od kasy z kwitkiem. To znaczy z biletem. Cała pula biletów została wyprzedana w 60 minut!

Jak się cieszę, że przed 8:00 byłam się ustawić – nie kryła radości Łucja, która bilet na musical dostała. Dla tych, którzy chcieli kupić bilety do Teatru Muzycznego, a im się nie udało… jest jednak światełko nadziei!

Jeżeli wesprzecie projekt wydania płyty na portalu PolakPotrafi.pl kwotą 90,00 zł, otrzymacie w prezencie krążek oraz podwójny bilet na spektakl na 22 maja na godzinę 19:00 lub 23 maja na godzinę 19:30 – zachęcają przedstawiciele Teatru.

 Bilet za 250 grosz Foto: Teatr Muzyczny

W ramach akcji można też było kupić bilety w Teatrze Nowym, który proponował w tak atrakcyjnej cenie, 250 groszy, bilety na wszystkie swoje spektakle grane w sobotę 23 maja. Sprzedawane były wyłącznie w kasie. Nie można ich kupować przez internet! Tutaj także ustawiła się kolejka i bilety rozeszły się błyskawicznie.

Teatr Wielki w Poznaniu proponuje, a właściwie proponował, bilety na spektakl Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa. Sprzedaż w kasie Teatru rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:00, a kilka minut po 14:00 nie zostało nawet pół wolnego biletu.

 Bilet za 250 grosz Foto: Teatr Nowy

Pozostaje jednak jeszcze Teatr Polski! Tutaj kasy otwarte zostaną dopiero… we wtorek. Jest zatem jeszcze szansa na kupienie biletów po 250 groszy na spektakl Samobójca, który zagrany zostanie w sobotę 23 maja. Czy zatem kolejka do kas tego Teatru ustawi się jeszcze w poniedziałek? Może wystarczy stanąć w ogonku o świcie?

Aktualizacja – 12.05 – Kolejka pod Teatrem Polskim ustawiała się jeszcze przed godziną 8:00, choć w dość luźny sposób. Uformowała się jednak karnie w ogonek około godziny 10:00, kiedy otwierano kasy Teatru.

Nie chcemy żebyście odeszli z pustymi rękoma, więc mamy dla Was niespodziankę – zapowiedzieli pracownicy Teatru – tylko dziś w kasie, bilety na „Samobójcę” 22 i 24 maja kupić możecie w promocji 1+1, a więc do dowolnego biletu dorzucamy drugi za złotówkę!

Kolejka pod Teatrem Polskim Foto: Teatr Polski w Poznaniu

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

 • W teatrze Wielkim niestety za 2,50 można było kupić najgorsze miejsce na balkonach lub dostawki. Stało się tak dlatego, że bilety na spektakl Romeo i Julia 23 V można było już rezerwować od marca, wtedy trzeba było zapłacić za taki bilet normalną cenę, natomiast dzisiaj za 2,50 sprzedawano tylko to co zostało z tych rezerwacji, ja mimo, że czekałam 2 godziny w kolejce i było przede mną najwyżej 20 osób dostałam bilet na 3cim balkonie w 3cim rzędzie, czyli pewnie nic nie zobaczę, czuję się oszukana i rozczarowana chciwością Teatru Wielkiego :/ ciekawe jak było w innych teatrach

 • Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Teatru Wielkiego:

  Dzień dobry, sprzedaż i rezerwacja miejsc na spektakle w maju prowadzona była od 2 marca. Po kilku dniach Teatr przyłączył się do akcji z okazji 250- lecia Teatru Publicznego w Polsce. Sprzedaż i rezerwacja zostały natychmiast wstrzymane. Wszystkie bilety zostały przecenione na 250 groszy (również sprzedane i zarezerwowane). W dniu 11 maja w sprzedaży było 300 biletów we wszystkich sektorach (najwięcej na II i III balkonie). Maksymalnie sprzedawaliśmy po 4 bilety na osobę. Mogę zapewnić , że na sali nie ma miejsc z których nic nie widać.

  Pozdrawiam
  Andrzej Frąckowiak
  Kierownik BOW

 • Mimo to Teatr Wielki wprowadził w błąd swoich widzów pisząc na afiszach i w Internecie, że sprzedaż na spektakl Romeo i Julia zaczyna się 11 maja, gdyby ludzie wiedzieli, że za 2,50 zostały resztki biletów i najgorsze miejsce to na pewno nie zjawiliby się tak licznie w Teatrze w celu kupienia biletów. W innych teatrach w Poznaniu wszystkie bilety można było zakupić w cenie 2,50, jak widać można to lepiej zorganizować, Teatr Wielki zawiódł.