K U L T U R A

Wystawa PHOTOPASSje jeszcze tyko przez tydzień

Wystawa PHOTOPASSje - 19.03.2015 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wystawa PHOTOPASSje - 19.03.2015 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterJeszcze tylko przez tydzień, do wtorku 14 kwietnia, w Galerii Oko/Ucho znajdującej się przy ulicy Masztalarskiej 8, można oglądać zdjęcia w ramach pierwszej w Poznaniu wystawy fotografii koncertowej grupy PHOTOPASSje. Wernisaż wystawy odbył się 19 marca 2015 roku i zgromadził bardzo dużą ilość zwiedzających.

“Do tego potrzebna jest przede wszystkim pasja i miłość do muzyki” – odpowiadali zgodnie wszyscy, których prace można podziwiać w Galerii Oko/Ucho w rozmowach ze zwiedzającymi.

Na wernisaż przybyli nie tylko fani Fismolla – ten grał koncert dwie godziny po otwarciu wystawy. Wiele z osób, które zjawiły się 19 marca, w Galerii Oko/Ucho dowiedziało się od znajomych o inicjatywie grupy PHOTOPASSje i postanowiło obejrzeć efekty ich pracy na własne oczy.

“Często jesteśmy postrzegani jako osoby, które chcą być na koncercie za darmo” – mówi Justyna Szadkowska. “Tu zapomina się o roli jaką pełni fotograf koncertowy. Naszym zadaniem jest uwiecznić emocje towarzyszące wydarzeniu, przy którym mamy przyjemność pracować” – dodaje Michał Antoniewicz.

Wystawa PHOTOPASSje - 19.03.2015 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPoprzez wystawę grupa PHOTOPASSje chce nie tylko wzbogacić ofertę kulturalną Poznania ale także pokazać jak wiele się dzieje w naszym mieście – ale także jak wiele więcej jeszcze mogło by się wydarzyć.

Selekcji prac, które znalazły się na wystawie dokonał Sławomir Tobis – poznański fotograf, autor wielu prac i wystaw oraz kurator wystaw fotograficznych znanych fotografów, uczestnik jury prestiżowych konkursów fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Elementem wspólnym dla wszystkich zdjęć jest Poznań – każdy z prezentujących swoje prace fotografów pochodzi właśnie ze stolicy Wielkopolski.

Podczas pierwszej edycji wystawy PHOTOPASSje będzie można obejrzeć zdjęcia autorstwa: Michała Antoniewicza, Anny Chylewskiej, Tomasza Kuehna, Karoliny Lewandowskiej, Marcina Pflanza, Justyny Szadkowskiej oraz Jakuba Walczaka. W tej grupie znaleźli się także fotografowie portalu LepszyPOZNAN.pl – Karolina Kiraga oraz Paweł Rychter.

Serdecznie zapraszamy do Galerii OKO/UCHO znajdującej się przy ul. Masztalarskiej 8, tuż obok Sceny na Piętrze. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz