K U L T U R A

Ależ ciekawa literuFKA

Cykl literacki „literuFKA” to sześć spotkań z poezją i prozą organizowanych przez Fundację Kultury Akademickiej w Miejskim Domu Kultury.

literufkaLiteruFKA to sześć niepowtarzalnych okazji do poznania autorów bez „mądrych głów“ i ekspertów. Bez wykładów i wymądrzania się. Będziemy literaturę smakować, krytykować i drzeć. Jeśli będzie trzeba, wejdziemy na ostatnie piętro i wyrzucimy ją przez okno- mówi organizatorka Agnieszka Budnik.

Większości studentów hasło kultury studenckiej kojarzy się z masowymi imprezami, organizatorzy przedsięwzięcia z FKA chcą udowodnić, że kultura studencka to nie tylko kluby i koncerty.

Goście cyklu to autorzy nieszablonowi, często prowokujący słowem. To m.in. Xawery Stańczyk (poeta nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2014), Dominik Rokosz (mistrz Polski 2014 w slamie poetyckim), a także Bianka Rolando (laureatka Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku).

Chcemy współtworzyć nowy głos literacki, redefiniować i poddawać krytyce zjawiska społeczne, kulturowe i polityczne. Chcemy inicjować kulturę studencką, która według nas przeżywa głęboki regres – mówi Agnieszka Budnik.

Marcin Ostrychasz podczas Poznania Poetów Foto: Maciej Kaczyński, CK Zamek

Marcin Ostrychasz podczas Poznania Poetów Foto: Maciej Kaczyński, CK Zamek

literuFKA – MDK – Klub Dragon, początek spotkań 19:00
20.02 – Xawery Stańczyk
5.03 – Dominik Rokosz
20.03 – Michał Larek
09.04 – Marcin Kleinszmidt
22.04 – Bianka Rolando
8.05 – Marcin Ostrychasz

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz