Dobry początek roku futsalistek UAM

AZS UAM Poznań - ISD AJD GOL Częstochowa 5:3 (2:2) - Poznań 4.01.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

AZS UAM Poznań - ISD AJD GOL Częstochowa 5:3 (2:2) - Poznań 4.01.2015 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPierwszy mecz w nowym roku okazał się dla “Orliczek Weissa” bardzo dobry. W niedzielę po bardzo emocjonującym spotkaniu akademiczki UAM-u Poznań, po raz pierwszy w swojej historii, pokonały wielokrotne mistrzynie kraju i aktualne liderki Ekstraligi Futsalu Kobiet, drużynę Gola Częstochowa aż 5:3 (2:2). Dzięki zwycięstwu poznanianki awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana choć przypominała trochę walkę w okopach. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka czekając na błąd przeciwnika. Po wyniku widać, że obie drużyny popełniły tyle samo błędów bo do przerwy wynik wynosił 2:2. Druga połowa była zupełnie inna. UAM-ki zakasały rękawy i od początku zaczęły zgranymi atakami sprawdzać obronę Częstochowianek. Przy stracie tylko jednej bramki poznanianki całe spotkanie wygrały 5:3.

Bramki dla UAM: Paula Fronczak (9. i 27.) Dominika Machnacka (16.), Agnieszka Rezler (32.), Alicja Busza (35.)

Składy drużyn
UAM: Katarzyna Osiadło, Emilia Krajewska – Hanna Olszańska, Agnieszka Grzechowiak, Alicja Busza, Magdalena Pawłowska, Dorota Czech, Agnieszka Rezler, Laura Czudzińska, Joanna Gawrych, Dominika Machnacka, Sandra Sałata, Marta Zielińska, Paula Fronczak.