Aglomeracja

Nasze śmieci w pojemnikach z chipami

Pojemniki na śmieci  Foto: GOAP

Firmy, które wygrały przetarg na odbiór odpadów w aglomeracji poznańskiej rozpoczęły już akcję wymiany pojemników. Kosze na śmieci dostosowywane zostaną do potrzeb wynikających z deklaracji złożonych przez właścicieli nieruchomości.

Pojemniki na śmieci Foto: GOAPFB Serwis i Remondis Sanitech dostarczą pojemniki z pokrywami w odpowiednim kolorze, odpowiednio oznakowane, a także z – chipami umożliwiającymi  identyfikację pojemników – tak oznakowane kosze na odpady są wtedy przypisane do konkretnych nieruchomości.

Wprowadzany system identyfikacji, oparty o chipy na pojemnikach i kody kreskowe na workach, umożliwi pełną kontrolę nad jakością i terminowością usług wykonywanych przez firmy odbierające odpady oraz ilością odbieranych odpadów i sposobami ich zagospodarowania – informuje Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy, rzecznik Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej

Wymiana pojemników to skomplikowana operacja logistyczną. ZM GOAP wraz z wykonawcami apeluje do właścicieli nieruchomości o wspieranie tych działań a przede wszystkim umożliwienie pracownikom reprezentującym oba konsorcja i posiadającym ich legitymacje lub upoważnienia, dostęp do pojemników oraz ich wymianę.

Firmy zobowiązały się, że operacja wymiany oraz dostarczania pojemników zakończy się do 29 grudnia 2014 r.

Wywóz śmieci Foto: Remondis Sanitech

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz