Aglomeracja

PGA już za tydzień!

Poznań Game Arena 2014 (plakat) Foto: mat. pras.Już za 8 dni fani elektronicznej rozrywki mają swoje święto. Od 24 do 26 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich już po raz dziesiąty odbędzie Poznań Game Arena 2014. W 5 pawilonach znajdzie się 100 wystawców, 700 stanowisk do gier. Organizatorzy w tym roku spodziewają się 50.000 odwiedzających!

“To, na co chciałbym zwrócić w tym roku szczególną uwagę, to z całą pewnością międzynarodowy charakter imprezy, zarówno w kontekście zwiedzających, jak i wystawców”, mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor PGA, dodając “Miło nam bowiem obwieścić, że wśród członków Niezależnej Strefy Twórców Gier spotkamy aż 18 europejskich ekip, m.in. z Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Francji. O randze PGA świadczy również obecność światowych liderów, wśród których pojawię się m.in. Asus, Intel, Microsoft, CD Projekt, LG, Techland,Ubisofti wielu innych.”

Kinguin World Record czyli Polak bije Guinnessa? Czemu nie! Aktualny oficjalny rekord, należy do Okan Kaya i wynosi 135 godzin i 15 minut i 10 sekund (prawie 6 dni). Śmiałkiem, który spróbuje pobić rekord Australijczyka jest Gordon – Hubert Blejch, a grać będzie w Wiedźmina. Bicie rekordu rozpocznie się już 24 października o godzinie 12.00 na scenie głównej tuż po oficjalnym rozpoczęciu Poznań Game Arena.

PGA 2013 - Poznań 18.10.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterW tym roku na fanów gier retro czeka jeszcze większa ilość stanowisk, będzie można pograć na takim sprzęcie jak Pong, Atari 2600, Atari 800, Commodore C-64, Amiga, NES, SNES, Sega MegaDrive. Ale, ale nie zapominajmy o grach w jakie będzie można pograć – River Raid, Contra, BoulderDash czy Galaxian i nie tylko! A wszystko to w pawilonie 7.

Po roku przerwy wznowiony zostaje turniej EIZO Challenge. Eliminacje do rozgrywek CS Global Offensive wystartowały już 9 października, by zakończyć się w trakcie trwania PGA. W niedzielę na stoisku EIZO rozegrany zostanie również turniej indywidualny, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. W tym przypadku organizatorzy również przewidzieli cenne nagrody.

Przez cały czas trwania PGA stoisku zajmującym ponad 100m2, będą prezentowane najnowsze gry na konsolę Xbox One, wśród nich m.in. Forza Horizon 2. Do dyspozycji odwiedzających będą również stanowiska z grami wykorzystującymi sensor Kinect dla Xbox One, w tym taneczne Dance Central Spotlight oraz sportowe Kinect Sports Rivals. Przedpremierowo będzie można także pograć w SunsetOverdrive (dostępna od 30 października) oraz, dzięki współpracy z firmą Ubisoft, najnowsza cześć serii Assassins’sCreed: Unity (dostępna od 14 listopada).

Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich wydarzeń jakie będą miały miejsce w trakcie targów. Jedno jest pewne, każdy znajdzie coś dla siebie.

Już teraz możemy zdradzić, że od poniedziałku będziemy mieli dla Was konkursy z nagrodami związanymi z PGA. Bądźcie czujni!

PGA 2013 - Poznań 18.10.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Poznań Game Arena 2014 (mapa wydarzeń) Foto: mat. pras

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz