Stare Miasto

W kilka minut zebrał 21 punktów karnych (wideo)

Mandat  Foto: KW Policji w Poznaniu

Drogówka zatrzymała kierowcę, który dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, ponadto mężczyzna, nie stosując się do znaków drogowych, nieprawidłowo wyprzedził inne pojazdy. Popełnione wykroczenia mundurowi zarejestrowali policyjnym wideorejestratorem. 29-latek dostał 3 mandaty i 21 punktów karnych.

Mandat Foto: KW Policji w PoznaniuFunkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Poznaniu, coraz częściej patrolując drogi radiowozami wyposażonymi w wideorejestratory nagrywają kierowców popełniających wykroczenia.

29-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, jadąc Subaru dwukrotnie przekroczył prędkość. Poza przekroczeniem prędkości w sposób nieprawidłowy wyprzedził inny samochód. Pierwszy pomiar jaki dokonali policjanci to 121km/h na odcinku drogi o dopuszczalnej prędkości 90 km/h, drugi pomiar 125 km/h na odcinku drogi o dopuszczalnej prędkości 50 km/h.

Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na 29-latka trzy mandaty. Za nieprawidłowe wyprzedzanie kierowca dostał mandat w wysokości 300 złotych i 5 punktów karnych. Za dwukrotne przekroczenie prędkości tj. 121/90 – 200 złotych i 6 punktów karnych, 125/50 – 500 złotych i 10 punktów karnych. Łącznie mężczyzna dostał 1000 złotych mandatu i 21 punktów karnych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz