K U L T U R A

Moszczyński, Pietsch & bibobit (foto z koncertu)

Koncert zespołu MOSZCZYŃSKI PIETSCH & bibobit - Blue Note  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Koncert poznańskiej formacji Moszczyński, Pietsch & bibobit przyciągnął we wtorkowy wieczór sporą grupę fanów do klubu Blue Note.

Formację współtworzy duet producencki Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch. Jednoczy ich i inspiruje połączenie jazzu i hip-hopu. Moszczyński, niezwykle energetyczny wokalista wciągał słuchaczy  w muzyczna podróż do świata niezwykłych dźwięków.

Cześć koncertu formacja zagrała w okrojonym składzie, na szczęście tuż po godzinie 21:00 pojawił się wyczekiwany trębacz Patryk i dzięki niemu usłyszeliśmy “Piosenkę o Jasiu” w dwóch odsłonach. Nie zabrakło również gościa specjalnego, którym była Katarzyna K8 Rościńska, wokalistka obdarzona niezwykłą barwą głosu.

Koncert zespołu MOSZCZYŃSKI PIETSCH & bibobit - Blue Note Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po zakończonym koncercie wszyscy domagali się bisów, publiczność miała możliwość ponownie usłyszeć gościa specjalnego i wspólnie z muzykami “Łapać muzę”.

Na początku roku muzycy dostali zaproszenie na wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. Obecnie kończą pracę nad pierwszym studyjnym albumem, na którym znajdą się wyłącznie autorskie kompozycje. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi w następujących słowach: „W tej muzyce jest wolność(…) i to mnie bardzo inspiruje”.

tekst: Marta Torebko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz