POZnań

Wuchta wiary w Bramie

Brama Poznania wojowie  Foto: L. Gdak/Brama Poznania

Już 10 tysięcy gości odwiedziło Bramę Poznania, a ekspozycję główną zobaczyło blisko 2 i pół tysiąca osób. A w najbliższy tydzień czekają nas kolejne atrakcje na Śródce. Weekend między 9 a 11 maja upłynie pod znakiem wody i złota. Brama Poznania zaprosi m.in. do testowania audiowycieczek po Ostrowie Tumskim.

Brama Poznania wojowie Foto: L. Gdak/Brama PoznaniaW najbliższy weekend o rzece w Bramie Poznania będzie się nie tylko mówić, ale też mobilizować do aktywnego korzystania z jej obecności. Już w piątek warto wybrać się do nadrzecznego amfiteatru, by wziąć udział w spotkaniu promującym najnowszy tom „Kroniki Miasta Poznania” poświęcony roli Warty w historii miasta. W niedzielę natomiast kibicować można będzie 120 śmiałkom, którzy rozpoczną spływ kajakowy wokół katedralnej wyspy.

Dawniej, za sprawą m.in. rzeki poznański gród sytuował się na przecięciu najważniejszych europejskich szlaków handlowych. Nawiązując do przeszłości, w sobotę, 10 maja Brama Poznania zorganizuje akcję pod hasłem: „Tajemnice zapisane w monetach”. Podczas spaceru po Ostrowie Tumskim w miejscach, gdzie wykopano dawne monety z różnych stron świata, spotkać można będzie archeologów, którzy z pasją opowiedzą historię tych znalezisk

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, goście Bramy Poznania mieć będą okazję po raz pierwszy wziąć udział w testowaniu dwóch nowości: audio wycieczek. Audiowycieczki to spacery przygotowane z myślą o zwiedzających indywidualnie oraz o rodzinach. Z pomocą niewielkiego urządzenia i słuchawek będzie można wieloma zmysłami chłonąc historię i klimat wyjątkowego miejsca.

Brama Poznania - spływ kajakowy Foto: Brama Poznania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz