K U L T U R A

ENEMEF: Noc Grozy!

enemef  Foto: enemef

enemef Foto: enemefWalentynki świętowane są przez wielu poznaniaków. Tego dnia niemal na każdym kroku widoczne są serca, serduszka, pluszaki. Mamy jednak propozycję dla tych, którzy mają już dość takiego cukierkowego podejścia do uczuć. Cała noc w kinie, a na ekranie zamiast komedii romantycznych filmy… grozy!

ENEMEF: Noc Grozy to antywalentynkowa propozycja dla wszystkich szukających wytchnienia po zalewie serduszek, różyczek, amorków i misiów z napisem “I love you” – wyjaśnia Iza Kieszek, która współorganizuje filmowe maratony – przerażającemu świętu mówimy “nie” i 15 lutego ustanawiamy nowe święto, Antywalentynki.

Podczas kilku godzin z filmami grozy na pewno będzie można “odpocząć” od komedii romantycznych.

Podczas tego antywalentynkowego, nocnego maratonu filmowego zobaczymy przedpremierowo Duże złe wilki, a także Następny jesteś tySinister oraz Obecność.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 25,00 do 36,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na stronie enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Na tę noc z filmami grozy zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w wyjątkowo sobotę 15 lutego od godziny 22:00.

Duże złe wilkito film, o którym sam Quentin Tarantino powiedział, że to najlepszy film 2013 roku. To wystarczająca rekomendacja, aby film obejrzeć. Brutalne morderstwo małej dziewczynki połączy losy trzech obcych mężczyzn. Nieśmiałego nauczyciela, który zostanie głównym podejrzanym, policjanta, pracującego nad rozwikłaniem tej sprawy i ojca ofiary. W pewnym momencie przestaje jednak być jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem.

Mroczny, hipnotyzujący i błyskotliwy film, utrzymany w konwencji baśni, ale bez happy endu. Takiego filmu grozy jeszcze nie było!

Następny jesteś tyto film zarazem inteligentny i straszny, który gra ze schematami gatunku. Gang zamaskowanych morderców napada na posiadłość Davisonów i terroryzuje jej mieszkańców. Nikt nie wie kim są napastnicy i dlaczego spokojna, rodzinna kolacja staje się śmiertelną pułapkę. Ich los zdaje się być przesądzony. Niespodziewanie jeden z członków rodziny okazuje się wyjątkowo utalentowanym zabójcą.

Jeden z najciekawszych filmów grozy, jaki pojawił się na naszych ekranach w 2013 roku.

Sinister – ostatni horror autorstwa producenta serii “Paranormal Activity” oraz scenarzysty i reżysera “Egzorcyzmów Emily Rose”. Do domu na przedmieściach wprowadza się autor powieści sensacyjnych Ellison Oswalt z rodziną. Jego debiut odniósł ogromny sukces, ale od tego czasu nie napisał niczego równie dobrego. Najnowszym projektem ma nadzieję uratować swoją karierę. Inspiracją ma być nowy dom, w którym wydarzyła się niewyjaśniona zbrodnia. Już pierwszego dnia pisarz znajduje na strychu karton pełen tajemniczych taśm filmowych…

Sinister to wyjątkowo wciągający i przerażający film, napięcie wzmaga świetna muzyka. Pozycja obowiązkowa dla fanów kina grozy.

Obecność – na specjalne życzenie widzów jeszcze raz prezentujemy najstraszniejszy film 2013 roku! “Obecność” korzysta z klasycznych efektów, ale mimo to w trakcie oglądania serce bije coraz mocniej, a napięcie rośnie z każdą minutą.

Lorraine i Ed Warrenowie to badacze zjawisk paranormalnych. Zostają wezwani na odludną farmę przez przerażoną rodzinę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez zjawę. Para badaczy, staje do walki z najstraszniejszym demonem z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.

To film, który przywodzi na myśl klasyczne horrory, przepełniony napięciem i atmosferą grozy, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz