K U L T U R A

Paryska moda dla seniorów

Moda  Foto: sxc

Moda Foto: sxcParyż nadal jest bardzo ważnym miejscem dla świata mody. To właśnie z tym miastem związane są takie nazwiska jak Chanel, Dior, Yves Saint Laurent. Zapraszamy seniorów zainteresowanych modową historią Paryża na wykład połączony z prezentacjami.

Wykład organizujemy we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu i adresujemy go w szczególności do seniorów, którzy są miłośnikami francuskiej kultury czy samego Paryża – zachęca Piotr Szaradowski, wykładowca na specjalności fashion design School of Formto także propozycja dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się najważniejszych faktów z historii mody, pokażemy to, z czego słynął i nadal słynie Paryż.

Paryż nazywany jest stolicą mody od bardzo dawna. Jest to tak głęboko zakorzenione, że nawet dziś, choć mamy wiele “stolic mody”, to własnie Paryż pozostaje dla bardzo wielu numerem jeden. Wykład ma pozwolić prześledzić burzliwe dzieje stolicy Francji i poznać najważniejsze modowe rewolucje.

Prezentacje podczas wykładu będą skoncentrowane nie tylko na modzie rodzącej się w Paryżu, ale także przedstawieniu w skrócie życia kulturalnego tego miasta, ponieważ to z niego właśnie rodziło się wszystko to, co tak fascynowało i przyciągało do francuskiej stolicy. Będzie także okazja, by poznać sylwetki najważniejszych paryskich projektantów mody.

Wykład odbędzie się w School of Form przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu (MTP hala nr 1) w sobotę 19 października o godzinie 12:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz