K U L T U R A

Wariatka w Poznaniu

Spektakl Wariatka  Foto: Spektakl Wariatka

Spektakl Wariatka Foto: Spektakl WariatkaCoraz częściej możemy oglądać przedstawienia teatrów na przykład z Warszawy. Za każdym razem cieszą się one sporym powodzeniem. Bilety, choć nie są najtańsze, rozchodzą się niemal jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Z pewnością część publiczności przyciągają znane nazwiska. W najbliższym czasie wystawiona zostanie Wariatka.

Na scenie zobaczymy Edytę Olszówkę oraz Lesława Żurka.

Ona to 40-letnia Marina, szalona i destrukcyjna, przerażona upływem czasu, dla miłości gotowa uwodzić, kokietować, stosować emocjonalny szantaż, a nawet oferować czysto handlowy układ. On to 30-letni Aleksiej, czarujący mąż i ojciec, niestroniący od przygód, trochę cyniczny i pewny siebie.

Ich rzekomo przypadkowe spotkanie uruchomi lawinę niekontrolowanych, chwilami niezwykle komicznych, chwilami dramatycznych zdarzeń, nie zabraknie namiętności, walki, przewrotnych, świetnie napisanych dialogów, obnażających jakże odmienny sposób widzenia świata przez kobiety i mężczyzn.

Wariatka to tragikomedia, która ma w sobie wszystko, co powinien mieć genialny rosyjski dramat. Nie pozwala przestać się śmiać, by za chwilę “wcisnąć widza w fotel” wywołując wzruszenie i łzy. Gdzie jest granica między złudzeniami, a brutalną rzeczywistością? Jak blisko krawędzi szaleństwa można znaleźć się szukając w życiu szczęścia? Czy w miłości zawsze ktoś musi przegrać, a wszystkie chwyty są dozwolone..?

Spektakl Wariatka zostanie wystawiony w Kinie Teatrze Apollo w środę 24 kwietnia o godzinie 17:30 i 20:00. Na naszym facebookowym profilu będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia – znajdziesz nas tutaj. Jeśli chcecie kupić bilety, to musicie się pospieszyć, bo zostało ich już naprawdę niewiele (stan na 17.04, godzina 14:00).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz