K U L T U R A

Senne Panny – wernisaż i wystawa

Panna senna07  Foto: Krzysztof Czechowski

Pomysł projektu Senne Panny Krzysztofa Czechowskiego narodził się pod wpływem słynnego filmu Piknik pod wiszącą skałą Peter’a Weir’a i został zrealizowany na przełomie września i października ubieglego roku. Od dzisiaj fotografie te można oglądać w Strefie Kultywator.

Panna senna07 Foto: Krzysztof CzechowskiKażde ze zdjęć ma pewne wspólne elementy, jak zamknięte oczy, postać młodej kobiety zawieszona gdzieś miedzy światami w otoczeniu przyrody. Jej poza i kolory mają jak najlepiej oddawać charakter modelki i sukienki oraz korespondować z epoką, którą symbolizuje i z nastrojem który w sobie skrywa.

Powietrze pełni tu rolę żywiołu składającego się, jak głosił Arystoteles w swoim ujęciu arche, na materialną rzeczywistość, nadając kształtu zawieszonej w nim eterycznej postaci – piszą organizatorzy wydarzenia – największym sukcesem projektu jest publikacja 6 prac w styczniowym numerze miesięcznika Foto.

Wernisaż wystawy Senne Panny odbędzie się w Strefie Kultywator przy ul. Zielonej 8 w piątek (12.04) o godzinie 21:00. Wstęp bezpłatny.

Wystawę będziemy mogli oglądać do soboty 11 maja.

Po zakończeniu wystawy cała seria zostanie przekazana na rzecz świetlicy socjoterapeutycznej Nibylandia i zlicytowana, a pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na jej utrzymanie.

Krzysztof Czechowski – rocznik 85. Sam o sobie pisze: Absolwent poznańskiego UAM, pedagog, który w wolnych chwilach zagląda do zaprzyjaźnionej świetlicy socjoterapeutycznej, w chwilach zajętych – fotograf freelancer parający się: portretem, modą i fotografią koncepcyjną.Uzależniony od ludzi, herbaty, oświetlenia studyjnego, ostatnio romansujący z krótkimi formami filmowymi.

Panna_senna01 Foto: Krzysztof Czechowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz