K U L T U R A

Czar starych aparatów i fotografii

lomografia.pl - wyklad M. Michałowskiej  Foto: lomografia.pl - wyklad M. Michałowskiej

lomografia.pl - wyklad M. Michałowskiej Foto: lomografia.pl - wyklad M. MichałowskiejChoć fotografia cyfrowa jest niemal wszechobecna, okazuje się, że nie zdominowała ona w pełni fotograficznego świata. Wciąż są miłośnicy zdjęć wykonywanych aparatami, które trudno nazwać nowoczesnymi.

Miłośnicy tych starych aparatów podkreślają, że są one dla nich równie ważne jak obrazy, które dzięki nim powstają. Skąd ta fascynacja? Odpowiedzi szukać będą uczestnicy wtorkowego spotkania w Galerii Miejskiej Arsenał.

Także w gronie kolekcjonerów fotografii podkreśla się ważność „przedmiotu” – wyjaśniają organizatorzy spotkania – fascynacja dawnymi znaleziskami prowadzi w stronę antropologii przedmiotu oraz gestu wykonywania zdjęcia.

Skąd bierze się to niesłabnące zainteresowanie starymi aparatami i fotografiami? Tej swoistej rehabilitacji fotograficznych nurtów w rodzaju fotochemicznej “łomografii”, lecz także wykorzystywaniu cyfrowych urządzeń obrazowania wyposażonych w programy odpowiednio „stylizujące obraz” przyjrzy się Marianna Michałowska.

Zapraszamy na spotkanie „Pchle targi” organizowane w ramach cyklu Przyjemności Fotografii, które poprowadzi Marianna Michałowska. Odbędzie się ono w Galerii Miejskiej Arsenał (Stary Rynek 6) we wtorek 26 marca o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz