POZnań

Amazing mural w piątki i w soboty

Maping na Półwiejskiej 6  Foto: materiały prasowe

Maping na Półwiejskiej 6 Foto: materiały prasoweW piątek na deptaku miała miejsce premiera video mappingu 3D. Specjalne 4-minutowe pokazy można będzie oglądać do końca marca, w piątki i soboty od 19:00 do 22:00.

Jest to pierwsza tego typu realizacja w Polsce. Zazwyczaj w ramach video mappingu na budynku „ożywia się” poszczególne elementy architektury. W tym przypadku ożywiony zostanie cały obraz.

To jest właśnie wyjątkowe w naszej akcji, bo mural musi być namalowany w 100 proc. w zgodzie z projektem – nie może być przesunięty nawet o parę centymetrów, ponieważ wtedy mural nie zazębi się z mappingiem. Dodatkowo animacja powstawała równolegle z malunkiem, co podniosło poziom trudności wykonania” – mówi Karol Klepacki z firmy, która przygotowywała video mapping i mural na zamówienie producenta samochodów.

Pierwsza projekcja trójwymiarowego video mappingu w Polsce odbyła się właśnie w Poznaniu. W 2009 roku multimedialny pokaz ożywił zabytkowy gmach Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności. Fasada budynku zmieniała kolor w rytm elektronicznej muzyki, puste wnęki okienne wypełniały wirtualne cegły, a kolumny na przemian: to znikały to pojawiały się z powrotem.

W przypadku ożywiania muralu na ścianie przy ul. Półwiejskiej widzowie mogą mieć wpływ na przebieg multimedialnej akcji. Dzieje się tak dlatego, że w ramach video mappingu animowany jest nie tylko mural ale także zdjęcia ilustrujące znaczenie słowa „amazing”, wokół którego skupia się akcja promocyjna nowego modelu samochodu.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz