Stare Miasto

Szwedzka wizyta dyplomatyczna

Staffan Herrstrom  Foto: http://blog.swedenabroad.se/poland/

Od wczoraj gościem Poznania jest ambasador Królestwa Szwecji Staffan Herrström. Dyplomata przyjechał na zaproszenie Katedry Filologii Szwedzkiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Staffan Herrstrom Foto: http://blog.swedenabroad.se/poland/Ambasador spotka się z pracownikami i studentami Katedry, a także wygłosi wykład na temat Raoula Wallenberga i jego dokonań. W holu Collegium Novum zostanie zaprezentowana wystawa dotycząca życia, działalności (w tym uratowania tysięcy budapeszteńskich Żydów podczas II wojny światowej) oraz tajemniczej śmierci szwedzkiego dyplomaty, przygotowana przez Ambasadę Szwecji w związku z obchodami stulecia urodzin Wallenberga.

O 9:30 szwedzki ambasador złoży oficjalną wizytę w Urzędzie Miasta Poznania, gdzie w saloniku prezydenckim gościa przyjmie wiceprezydent Tomasz Kaiser.

Staffan Herrström jest ambasadorem Królestwa Szwecji w Polsce od września 2011 roku. Wcześniej pracował na placówkach w Hanoi w Wietnamie i Dar es Salaam w Tanzanii. Był także  szefem Wydziału ds. Rozwoju Strategii i Metodologii w szwedzkiej międzynarodowej organizacji rozwoju współpracy SIDA, sekretarzem stanu w kancelarii premiera, szefem parlamentarnego sekretariatu Ludowej Partii Liberałów oraz współpracownikiem dziennika Göteborgs-Posten.

Dyplomata prowadzi także swojego bloga: http://blog.swedenabroad.se/poland/

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz