Sport

Red Bull X-Fighters w Poznaniu!

Red Bull X-Fighters  Foto: Red Bull X-Fighters

Red Bull X-Fighters Foto: Red Bull X-FightersZapowiadana od dawna impreza Red Bull X-Fighters, która miała się odbywać w Warszawie odbędzie się ostatecznie w Poznaniu! Stadion Miejski stanie się areną bardzo widowiskowych zawodów motocrossowych.

Decyzja o zmianie miejsca Red Bull X-Fighters to wynik opóźnień w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Zawody, które ostatecznie oglądać będziemy mogli w Poznaniu, miały być pierwszym wydarzeniem sportowym odbywającym się na Stadionie Narodowym na chwilę przed oficjalną ceremonią jego otwarcia. Organizator wybrał zatem poznański stadion, który jest jedyną gotową areną Euro 2012.

Zawody Red Bull X-Fighters odbędą się w Polsce po raz drugi. Pierwszy raz zostały rozegrane w 2008 roku jako Wielkie Sportowe Pożegnanie Stadionu X-lecia. Tegoroczna, poznańska edycja będzie piątym przystankiem międzynarodowej serii najważniejszych na świecie zawodów freestyle motocross (FMX).

Pismo POSiR Foto: Pismo POSiRPoznańskie Ośrodki Sportu i Rekreakcji, które zarządzają Stadionem Miejskim, poinformowały dzisiaj o zamknięciu obiektu do 4 września. Poinformowała między innymi zarząd KKS Lech o tym, że z powodu przygotowań do imprezy Red Bull X-Fighters nie będzie możliwe do tego czasu rozgrywanie rozgrywek ekstraklasy. Taka decyzja nie spodobała się Zarządowi Lecha, który oświadczył, że otrzymaną informacją jest bardzo zaskoczony. Przypominamy, że w ostatni weekend lipca rozpoczną się rozgrywki ligowe najwyższej klasy rozgrywkowej sezonu 2011/2012 – czytamy w oświadczeniu Klubu – decyzja Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oznacza, że żadna z pierwszych pięciu kolejek nie zostanie rozegrana przez Lecha Poznań na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.

Stadion Miejski nie powinien być wyłącznie areną piłkarskich pojedynków. Tak może się stać gdy operatorem Stadionu Miejskiego zostanie klub piłkarski (choć oczywiście nie musi). Organizowanie spektakularnych koncertów czy takich zawodów jak Red Bull X-Figters to doskonała promocja miasta. To również lepsze wykorzystanie Stadionu, który jest własnością wszystkich mieszkańców, a nie wszyscy oni są kibicami piłkarskimi. Organizacja na przykład imprez kulturalnych nie powinna powodować jednak zamknięcia stadionu dla piłki nożnej.

Przeniesienie zawodów Red Bull X-Fighters do Poznania to na pewno bardzo dobra informacja. Nie można tego niestey powiedzieć o dzisiejszej decyzji POSiR’u. Być może są jednak ważne argumenty, które uzasadniają tę decyzję, a o których istnieniu nic nie wiemy..?

Bilety na zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu kosztować będą od 119 do 199 zł. Można je będzie kupować od 20 czerwca.

Red Bull X-Fighters Foto: Red Bull X-Fighters

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz