POZnań

Pierwsze zatrzymania po burdach w Bydgoszczy

Rozrabiają też "nasi"  Foto: Jaro

Rozrabiają też "nasi" Foto: JaroDzisiaj rano policja zatrzymała 21 osób, które brały udział w zdarzeniach po meczu finałowym Pucharu Polski w Bydgoszczy. W Wielkopolsce zatrzymano 11 stadionowych bandytów.

Policja zatrzymała dziś pseudokibiców zarówno w Poznaniu jak i w Warszawie. Większe sukcesy w rozpoznawaniu stadionowych wandali mają do tej pory policjanci z Wielkopolski. W Poznaniu, Gnieźnie, Pile i wielu innych miejscowościach w ręce policjantów wpadło dotychczas 11 stadionowych bandytów – informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Dodał także, że zatrzymanym grozi 5 lat więzienia.

Jak twierdzą policjanci dzisiejsze, poranne zatrzymania to dopiero początek zatrzymań. Jak powiedział dzisiaj rano w rozmowie z TVN24 zatrzymane we wtorek osoby to najbardziej agresywni w Bydgoszczy bandyci. Dodał także, że zebrane do tej pory dowody pozwolą na postawienie zatrzymanym zarzutów.

Z Bydgoszczy do Poznania ma jeszcze dzisiaj przyjechać grupa prokuratorów – ujawnia Andrzej Borowiak – należy się spodziewać, że zatrzymani usłyszą zarzuty i zostaną przesłuchani. To właśnie prokuratorzy zdecydują o dalszym losie zatrzymanych. Jak nieoficjalnie dowiedział się o godzinie 9:15 portal lepszyPOZNAN.pl przesłuchania prokuratorów w Poznaniu już trwają.

Policja zapowiada, że w dalszym ciągu trwają prace nad zidentyfikowaniem kolejnych uczestników tych zajść. Doszło do nich po meczu na stadionie w Bydgoszczy 3 maja. Po przegranym przez Lecha po rzutach karnych finale na boisko wbiegli kibice Legii. Po kilku chwilach zostali zepchnięci na trybuny. Gdy wydawało się, że sytuacja została opanowana do akcji wkroczyli bandyci w koszulkach Lecha. Wyłamali płotki, połamali krzesełka. Straty materialne na samym stadionie nie były wielkie. Oszacowano je na około 40.000 złotych. Do nich trzeba jednak doliczyć koszty poniesione przez policję i straty Klubu po zamknięciu stadionów w Poznaniu i Warszawie. Największe straty ponieśli jednak prawdziwi kibole, którzy w Poznaniu od wielu lat budowali pozytywny wizerunek kibiców i bezpiecznego kibicowania.

/

/

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz