K U L T U R A

Dzikie z natury – niezwykła przygoda 3D

Born To Be Wild  Foto: © 2010 Warner Bros. Entertainment Inc.

Marzycie o dalekich wyprawach? Odkrywaniu tajemniczych miejsc? Zapraszamy was na taką właśnie wyprawę. Zapraszamy na niezwykłą podróż po lasach deszczowych Borneo i sawannach Kenii.

Od jutra (15.04) na gigantycznych ekranach będzie można obejrzeć opowieść o miłości do zwierząt, których los coraz częściej nie oszczędza. Film Dzikie z Natury 3D wzruszać będzie widzów Orange IMAX, ukazując świat osieroconych słoniąt i orangutanów.

Film ten to opowieść o miłości, poświęceniu i nadzwyczajnej więzi między ludźmi i zwierzętami. Film ukazuje nie tylko osierocone orangutany czy słonie, ale również wyjątkowych ludzi, którym udało się te wspaniałe zwierzaki uratować i wychować. Opowiada o powrocie tych zwierząt do życia na wolności. Dr Birute Mary Galdikas oraz Daphne Sheldrick poświęciły lata swego życia, aby zajmować się osieroconymi maleństwami z lasów deszczowych czy sawann.

Dzięki tej filmowej opowieści będziemy mieli okazję podejrzeć proces wychowania młodych orangutanów i słoni, które dzięki troskliwej opiece i niesamowitym zabawom, szczęśliwie dorastają i uczą się żyć na wolności. Dowiemy się, że słonie musza być szczęśliwe, aby przeżyć, a orangutany mogą być niezłymi komikami. Podejrzenie tych cudów natury w trójwymiarze, to naprawdę niezwykłe przeżycie.

Oprócz premiery filmu kino Orange IMAX Poznań przygotowało wiele dodatkowych atrakcji edukacyjnych związanych z filmem.

Portal lepszyPOZNAN.pl ma dla was podwójne zaproszenia na ten niezykły film – dołącz do nas na facebook’u i odbieraj nagrody!!!

W czwartek poprzedzający premierę zorganizowana została w Poznaniu konferencja dla nauczycieli połączona z pokazem filmu. W piątek (15.04) w dniu premiery natomiast zapraszamy na spotkanie z Panią Grażyną Jujką z Fundacji Kynoterapeutycznej Sekret Gai (spotkania rozpoczną się 0 10:00 lub 10:30 – udział w spotkaniu jest bezpłatny).

Dla wszystkich szkół Kino Orange Imax przygotował Program Edukacyjny poprowadzony przez Panią Grażynę Jujkę zatytułowany “Pozytywne aspekty więzi jaka może powstać między człowiekiem a zwierzęciem”.

Wspólnie z kinem i z Ogrodem Zoologicznym zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Pocztówka dla zwierzaka. Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Premiera filmu „Dzikie z natury” w kinie Orange IMAX odbędzie się w piątek o 9:00, 11:00, 12:15, 13:30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz