K U L T U R A

Do kina, czy na film? Dzisiejsze premiery

czarny labedz  Foto: czarny labedz

czarny labedz Foto: czarny labedzNajbardziej wyczekiwaną z dzisiejszych premier jest z pewnością Czarny Łabędź. Film, który miłośnicy dobrego kina powinni obejrzeć. Naszą recenzję tego filmu możesz przeczytać tutaj.

Od dzisiaj także można zobaczyć nową polską produkcję: Och, Karol 2. To film, na który warto będzie się przejść, żeby zapomnieć o szarym, nudnym, codziennym życiu. Być może będzie inspiracją? Kto widział (są osoby, które nie widziały?) Och, Karol wiedzą, czego można spodziewać się po Och, Karol 2. Pierwszy był przebojem. Ten również na taki się zapowiada. Grają dobrzy aktorzy, którzy są już etatowymi “pracownikami” wszystkich polskich tak zwanych komedii romantycznych.

Film ma odpowiednią promocję, zatem będzie z pewnością kolejnym kasowym sukcesem. Można liczyć zwłaszcza na młodzież – zwłaszcza, że rozpoczynają się ferie, a w filmie nie brakuje przystojnych mężczyzn oraz pięknych kobiet. Sceny łóżkowe..? Też…

Słowo “dramat” za tytułem filmu powoduje niekiedy, że nie wszystkie fotele na kinowej sali są zapełnione. Czy do kin przyciągnie film Wkraczając w pustkę? To opowieść o rodzeństwie. On handluje narkotykami, ona sprzedaje się na ulicy. On pewnego dnia w Tokio zostaje postrzelony i umiera. Chcąc dotrzymać jednak danego słowa pozostaje na ziemi i stara się opiekować siostrą. Zakręcone? Nie mniej niż życie i wizje głównych bohaterów.

Kolejna premiera to film nagradzany i do wielu nagród nominowany – Ajami. Pod Tel Awiwem, w małej miejscowości żyją obok siebie chrześcijanie, wyznawcy islamu i judaizmu. Miejscem tym jednak rządzi bieda, która władzą dzieli się z gangami. To bieda zmusza ludzi do handlu narkotykami, uciekania pod skrzydła gangów. Ich ochrona, jak się okazuje, bywa jednak złudna. Czy w takim miejscu jest miejsce na sprawiedliwość? Szczęście?

/

UWAGA – dla miłośników filmów i podróży po weekendzie będziemy mieli do zdobycia książkę POLSKA NA FILMOWO! Zawalczyć będzie można na naszym profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz