11 POZNAŃ MARATON

10.10.2010 o godzinie 10:10 rozpocznie się 11. Poznań Maraton. Na linii startu pojawi się ponad 5.000 zawodników, którzy przebiegną dystans 42,195 km. Kolejnych kilka tysięcy osób pojawi się wzdłóż trasy by dopingować maratończykom. Oznacza to również spore zmiany w organizacji ruchu.

10 maraton Foto: lepszyPOZNAN

Maratończycy wystartują z ulicy Baraniaka i pobiegną przez centrum Poznania. Metę wyznaczono nad Maltą przy torzeMedal 11 Poznań Maraton Foto: POSiR regatowym. Do pokonania będą mieli 2 pętle. Kibiców prosimy o wybranie dogodnego dla siebie miejsca. Doping jest na pewno dla nas bardzo ważny – mówi Bartek, który już po raz 6 startować będzie w poznańskim maratonie – zwłaszcza podczas drugiej pętli, gdy jesteśmy już bardzo zmęczeni, taki doping może dodać skrzydeł! – mówi z uśmiechem.

UWAGA PASAŻEROWIE KOMUNIKACJI!

Tak duża impreza sportowa odbywająca się na ulicach Poznania wpłynie oczywiście na ruch w mieście. Sporo zmian czeka pasażerów komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Jeżeli planujecie w niedzielę jazdę autobusem sprawdźcie które autobusy pojadą nieco inaczej – aby sprawdzić kliknij TUTAJ.

UWAGA KIEROWCY!

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane w niedzielę już od godziny 6:00. Na trasie maratonu zamknięty będzie ruch dla samochodów od godziny 9:00 do 16:00. Możliwe będzie tylko “przecinanie” trasy przez specjalnie zaplanowane śluzy. Obowiązuje również  zakaz parkowania pojazdów na trasie maratonu. Ruch samochodowy wróci po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Oto plan maratonu z zaznaczonymi “śluzami” dla samochodów.

Plan śluz dla samochodów podczas maratonu Foto: POSiR