Centrum POZnań

Wszystkie Objazdy Świątecznej Pomocy

logo wosp  Foto: logo wosp

logo wosp Foto: logo wospNajbliższa niedziela upłynie oczywiście pod znakiem wielkich serc które bić będą w rytmie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej dziać się będzie w oraz wokół CK Zamek. Dla kierowców i pasażerów MPK oznaczać to będzie objazdy.

Zamknięta dla samochodów będzie aleja Niepodległości od ulicy Fredry do ulicy Święty Marcin.

Autobusy linii 51, 68 i 71 pojadą przez ulicę Roosevelta i Libelta.

Około godziny 19:00 rozpoczną się również przygotowania do pokazu pirotechnicznego Światełko do nieba. Od tego momentu bimby nie będą mogły przejechać Świętym Marcinem od ulicy Gwarnej do Kaponiery.

Tramwaje linii 2, 5 i 13 pojadą objazdem przez ulicę Fredry. Na Święty Marcin powrócą zaraz po zakończeniu pokazu, który rozpocznie się o 20:00. W tym czasie też nieczynne dla samochodów będzie skrzyżowanie ulicy Święty Marcin  z aleją Niepodległości. Zmienione również zostaną trasy autobusów linii nr 71 i A (objazd przez most Dworcowy).

Autobusy linii A jadące w kierunku Os.Kopernika z mostu Dworcowego pojadą ulicą Roosevelta okrążając rondo Kaponiera zatrzymają się na przystanku Bałtyk. Po zakończeniu pokazu autobusy te powrócą na swoją stałą trasę, a autobus linii nr 71 do końca dnia będą kursować objazdem przez ulicę Roosevelta i Libelta.

dzień dziecka w bimbie :) Foto: lepszyPOZNAN.pl / agOkresowe bilety trasowane zachowują swoją ważność na trasach objazdowych.

Dodatkowo z okazji XIX finału WOŚP uruchomiona zostanie specjalna linia, na której jeździć będą zabytkowe bimby. Przejazdy nimi będą bezpłatne, natomiast wolontariusze WOŚP będą zbierali datki na rzecz XIX finału WOŚP.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz